Līdz ar jaunā mācību gada sākumu Pierīgā jārēķinās ar intensīvāku satiksmi

LETA
Līdz ar jaunā mācību gada sākumu Pierīgā jārēķinās ar intensīvāku satiksmi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Automašīnu sastrēgums pie Gaisa tilta. Ilustratīvs attēls.
Automašīnu sastrēgums pie Gaisa tilta. Ilustratīvs attēls. Foto: Ingars Tenis/TVNET

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu Pierīgā jārēķinās ar intensīvāku satiksmi un papildu laiku ceļā, brīdina "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Pirmajā mācību gada dienā LVC aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem apdzīvotās vietās un to tuvumā, jo uz ielām un ceļiem būs daudz bērnu.

Pierīgā jārēķinās ar intensīvāku satiksmi no rīta, tāpēc savlaicīgi jādodas ceļā, ieplānojot tam papildu laiku. Līdz ar jaunā mācību gada sākumu autovadītājiem ir jārēķinās, ka satiksmes intensitāte apdzīvoto vietu tuvumā palielināsies, tāpēc jābūt īpaši piesardzīgiem un jārēķinās, ka ceļš tagad var aizņemt ilgāku laiku nekā vasarā.

Kā uzsver LVC, jāņem vērā, ka pa ielām pārvietosies vairāk gājēju, tai skaitā bērnu un jauniešu, kas dodas uz skolu un mājup kājām, ar velosipēdiem vai elektroskrejriteņiem. Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem pirmajās mācību gada dienās, kad ierastā satiksmes un gājēju plūsma mainās.

"Aicinām strikti ievērot ātruma ierobežojumus un samazināt braukšanas ātrumu izglītības iestāžu tuvumā, būt uzmanīgiem pie gājēju pārejām un luksoforiem, rēķinoties ar mazāk aizsargātiem satiksmes dalībniekiem," mudina LVC.

Septembrī atsāk kursēt skolēnu autobusi un autovadītājiem jābūt gataviem samazināt braukšanas ātrumu arī ārpus apdzīvotām vietām skolu un autobusu pieturvietu tuvumā, atzīmē LVC. Jārēķinās, ka pa ceļa malu vai pāri ceļam var iet bērni.

LVC vēršas arī pie vecākiem, aicinot pārrunāt ar bērniem ceļu satiksmes drošības jautājumus un izrunāt nokļūšanu uz skolu un atpakaļ uz mājām.

Uz valsts autoceļiem visā Latvijā būvdarbi turpinās vairāk nekā 50 objektos.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu