IAEA rosina steidzami veidot drošības zonu ap Zaporižjas AES

LETA
Zaporižjas atomelektrostacija.
Zaporižjas atomelektrostacija. Foto: Reuters/ScanPix

Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (IAEA) rosina steidzami rīkoties, lai novērstu kodolavāriju Zaporižjas atomelektrostacijā (AES).

IAEA ir ļoti nobažījusies par nestabilo situāciju Zaporižjas AES, ko okupējis Krievijas karaspēks, teikts IAEA direktora Rafaela Grosi otrdien publiskotajā ziņojumā.

Steidzami nepieciešams izveidot drošības zonu, lai novērstu radioaktīvās noplūdes risku un vēl lielāku bojājumu rašanos AES.

Jau ziņots, ka IAEA eksperti Grosi vadībā pagājušajā nedēļā apmeklēja Zaporižjas AES, lai analizētu drošības situāciju un nodibinātu ilgstošu klātbūtni AES.

Divi IAEA eksperti palika AES.

Grosi savā ziņojumā cita starpā norādījis, ka Krievijas bruņumašīnas novietotas turbīnu zālēs. Viņš aicinājis nekavējoties izvest militāro aprīkojumu, norādot, ka tas var apdraudēt AES drošību.

Ziņojumā arī norādīts, ka Zaporižjas atomelektrostacijas darbinieki, kas mēnešiem ilgi bijuši spiesti strādāt Krievijas okupācijas varas pakļautībā, strādā nedrošos apstākļos un pakļauti lielam stresam, kas var palielināt kļūdīšanās risku, kas savukārt var atsaukties uz kodoldrošību.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu