"Republika" neapmierināta, ka LTV dod iespēju tikai populārākajām partijām piedalīties priekšvēlēšanu debatēs

LETA
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: aerogondo2/shutterstock

Tuvojoties 14. Saeimas vēlēšanām, atkal uzvirmojusi diskusija, kurām partijām tiek dotas iespējas piedalīties lielākajās televīziju rīkotajās priekšvēlēšanu debatēs.

Partija "Republika" informēja, ka ir vērsusies Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) saistībā ar sabiedriskās Latvijas Televīzijas (LTV) lēmumu uz atsevišķiem lielajiem priekšvēlēšanu debašu raidījumiem neaicināt visu politisko partiju pārstāvjus, bet gan tikai tos, kuriem ir augstākie reitingi.

"Republikas" pārstāvji kritizē šādu pieeju, jo uzskata, ka partiju reitingi neesot objektīvi un godīgi, tāpēc debatēs esot jāļauj piedalīties visiem politiskajiem spēkiem, kas kandidē vēlēšanās.

"Republikas" valdes loceklis Elviss Ozols paziņojumā medijiem pauž nostāju, ka LTV lēmums neaicināt visus politiskos spēkus uz atsevišķām no paredzētajām priekšvēlēšanu debatēm "grauj demokrātiju un apgrūtina jaunu politisko spēku iespējas iekļūt parlamentā".

LTV pārstāve Anita Jansone uz šo kritiku atbildēja, ka Saeimas priekšvēlēšanu raidījumos LTV raidlaiku starp deputātu kandidātu sarakstiem sadalot tā, lai saturs būtu "daudzveidīgs, atbilstošs auditorijas interesēm un ļautu sabiedrībai vēlēšanās izdarīt savu izvēli izsvērti un atbildīgi".

LTV uzsver, ka ikvienai partijai, kas kandidē 14. Saeimas vēlēšanās, sabiedriskā televīzija sniegusi iespēju piedalīties gaidāmos priekšvēlēšanu raidījumos, kas paredzēti no rīta un pēcpusdienās.

Savukārt runājot par "lielajiem debašu raidījumiem", Jansone atsaucās uz Administratīvās apgabaltiesas un Augstākās tiesas jeb Senāta spriedumiem, kuros atzīts, ka minētā tiesību norma reglamentē arī elektroniskā plašsaziņas līdzekļa rīcības brīvību noteikt priekšvēlēšanu raidījumu norises kārtību. Tiesu praksē ir atzīts, ka

deputātu kandidātu sarakstiem nav tiesību prasīt konkrētu raidlaiku, jo tas ir LTV redakcionālās brīvības jautājums, skaidro sabiedriskās televīzijas pārstāvji.

"LTV, ievērojot tās medija brīvību un redakcionālo neatkarību priekšvēlēšanu raidījumu veidošanā un to satura noteikšanā, ir plaša rīcības brīvība noteikt priekšvēlēšanu raidījumu norises kārtību un sadalīt raidlaiku starp deputātu kandidātu sarakstiem - lai saturs būtu daudzveidīgs, atbilstošs auditorijas interesēm un ļautu sabiedrībai vēlēšanās izdarīt savu izvēli izsvērti un atbildīgi," atzīmēja Jansone, atsaucoties arī normatīvajos aktos noteikto kārtību.

14. Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā dienā, sestdienā. Līdzīga satura diskusijas par iespējām piedalīties televīziju priekšvēlēšanu debatēs tiek aktualizētas teju pirms katrām vēlēšanām.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu