"Aizliegums nav izrādījies pietiekami efektīvs." Čehija vēlas ieviest regulētu marihuānas tirgu visā Eiropas Savienībā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Dmytro Tyshchenko/shutterstock

Čehijas narkotiku apkarošanas koordinators Jindržihs Voboržils paziņojis, ka vēlas ieviest stingri regulētu marihuānas tirgu, paužot, ka "zālīti" būtu jālegalizē visā Eiropas Savienībā (ES).

Lai gan marihuānas lietošana izklaides nolūkā Čehijā nav atļauta, tās audzēšana un glabāšana tika dekriminalizēta jau 2010. gadā. Taču tā joprojām sodāma administratīvā kārtā.

Čehija šobrīd pilda ES prezidējošās valsts pienākumus, un marihuānas dekriminalizācija bija viens no jautājumiem, kas tika apspriests Eiropas narkotiku apkarotāju sanāksmē Prāgā.

"Mēs ceram, ka tie būs koordinēti pūliņi [marihuānas tirgus regulēšanā]. Ir neiespējami par to nerunāt ES mērogā.

Aizliegums nav izrādījies pietiekami efektīvs. Mums jāmeklē citi kontroles modeļi. Kontrolēts tirgus varētu būt vienīgais iespējamais risinājums," norādījis Voboržils.

Viņš gatavo likumprojektu par regulētu "zālītes" tirgu Čehijā, kuru gatavojas iesniegt izskatīšanai gada beigās.

Kā atzinis Voboržils, viņu priecē, ka čehi nav vienīgie Eiropā.

Viņš norādījis, ka arī Vācija, Luksemburga un Nīderlande plāno mainīt līdzšinējo politiku. Taču, no otras puses, tādas valstis kā Francija un Zviedrija iebilst pret jebkādu legāla marihuānas tirgus izveidi.

Sanāksmē Prāgā piedalījās arī vadošie narkotiku kontroles eksperti.

Pasaules Narkotiku politikas komisijas loceklis Mišels Kazačkins uzstāja, ka ES marihuāna jāsvītro no aizliegto vielu saraksta.

"Esam centušies to panākt ilgāk nekā desmit gadus. Pastāv daudzi juridiski sarežģījumi. Taču ticu, ka būs pagrieziens Eiropas un pasaules izpratnē un parādīsies regulēts marihuānas tirgus," Kazačkina teikto citē aģentūra ČTK.

Viņš piebildis, ka pateicoties Čehijas ES prezidentūrai debates par regulētu marihuānas tirgu ir sasniegušas "politisko līmeni".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu