Pk, 2.12.2022.

Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas uzņēmējam būs jāpavada četri mēneši aiz restēm

LETA
Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas uzņēmējam būs jāpavada četri mēneši aiz restēm
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: BortN66/Shutterstock

Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas Kurzemes rajona tiesa kādam uzņēmējam piespriedusi brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem, vēsta prokuratūra.

Uzņēmuma valdes loceklis tika apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas. Tiesa viņam piesprieda brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības nodarboties ar visu veidu komercdarbību uz diviem gadiem.

Tāpat tiesa lēma piedzīt no personas par labu valstij kompensāciju par mantisko zaudējumu 43 966 eiro apmērā un apsūdzētā vadītajam uzņēmumam piemērot piespiedu līdzekli - likvidāciju.

Apsūdzētais bija atbildīgs par grāmatvedības kārtošanu uzņēmumā, visu saimnieciskos darījumus apliecinošo dokumentu oriģinālu un kopiju saglabāšanu, kā arī viņa pienākumos bija grāmatvedības reģistros izdarīt ierakstus, kas pamatoti ar attaisnojuma dokumentiem.

Rīkojoties mantkārīgā nolūkā, apsūdzētais ar mērķi samazināt pievienotās vērtības nodokļa apmēru, kas viņa vadītajam uzņēmumam būtu jāiemaksā valsts budžetā, viltoja uzņēmumam likumos noteiktos grāmatvedības dokumentus.

Skaidri zinot, ka viņa rīcības rezultātā uzņēmuma grāmatvedībā tiks iekļauti un uzskaitīti darījumi, ko viņa vadītais uzņēmums nebūs veicis, apzinoties savu darbību prettiesiskumu, apsūdzētais dokumentēja faktiski nenotikušus darījumus.

Prettiesisko darbību rezultātā valstij nodarīti zaudējumi 44 416 eiro apmērā, no kuriem uz tiesas dienu atlīdzināti bija tikai 450 eiro.

Tiesas piespriesto soda mēru tiesu debatēs lūdza piemērot arī valsts apsūdzības uzturētājs. Kā norāda prokurors, tiesu praksē nostiprinās tendence, ka nodokļu noziegumos tiesas izvēlas virzību uz soda piemērošanu reālas brīvības atņemšanas veidā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu