Pk, 2.12.2022.

Ārsti nobažījušies par karalienes Elizabetes II veselību

Papildināts
Ārsti nobažījušies par karalienes Elizabetes II veselību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Karaliene Elizabete II.
Karaliene Elizabete II. Foto: Alessia Pierdomenico/Shutterstock

Ārsti pauduši bažas par 96 gadus vecās Lielbritānijas karalienes Elizabetes II veselību un ieteikuši viņai palikt mediķu uzraudzībā, ceturtdien paziņojusi Bekingemas pils.

Karalienes tuvākie ģimenes locekļi devušies uz Balmoralas muižu Skotijā, kur karaliene pavadīja vasaru un uzturas joprojām.

Balmoralas muižā viņa arī otrdien pieņēma jauno Lielbritānijas premjerministri Lizu Trasu. Parasti karaliene tiekas ar jaunajiem premjerministriem Bekingemas pilī, bet šoreiz karalienes kustību problēmu dēļ tika pieņemts lēmums organizēt šo tikšanos Balmoralas muižā.

Saskaņā ar Bekingemas pils publiskoto informāciju, Elizabete II, kura ir visilgāk valdījušais monarhs pasaulē, kopš gada beigām cieš no epizodiskām mobilitātes problēmām un, sekojot savu ārstu padomiem, ievērojusi mierīgāku dzīves tempu, sabiedrībā izejot arvien retāk.

Bekingemas pils šodien paziņoja, ka pēc rīta apskates karalienes ārsti ir nobažījušies par Viņas Majestātes veselību un rekomendējuši viņai palikt ārstu uzraudzībā.

"Karaliene jūtas komfortabli un atrodas Balmoralā," paziņoja pils.

Avoti ziņo, ka karalienes tuvākie ģimenes locekļi ir informēti, un noraida baumas, ka karaliene esot pakritusi.

Trasa paziņojusi, ka viņa un visa bitu tauta domās ir kopā ar karalieni un viņas ģimeni.

BBC korespondenta Džonija Daimonda komentārs:

"Ir vērojama tāda nopietnības pakāpe, kādu līdz šim neesam redzējuši. Jau pats fakts, ka paziņojums tika veikts laikā, kad pils ļoti atturīgi komentē karalienes veselības stāvokli.

Paziņojuma formulējums, ka karalienes ārsti ir nobažījušies par viņas veselību, karalienes atrašanās ārstu uzraudzībā un tuvāko karaliskās ģimenes locekļu došanās uz Balmoralu - tas viss liecina par nepārprotamām bažām par 96 gadus vecās karalienes veselību.

Lielāku skaidrību no pils mēs nesaņemsim, jo viņi neatklāj detaļas par vecāko karaliskās ģimenes locekļu veselības stāvokli.

Taču tas, ka ģimene pulcējas Balmoralā, liecina par situācijas nopietnību."

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu