T, 30.11.2022.

Paredzēs iespējas aizliegt izceļot bērniem, kurus var iesaistīt bruņotā konfliktā

LETA
Paredzēs iespējas aizliegt izceļot bērniem, kurus var iesaistīt bruņotā konfliktā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: New Africa/ Shutterstock

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās valdības virzītos grozījumus Nacionālās drošības likumā, kas paredz, ka iekšlietu ministrs varēs liegt izceļot no valsts bērniem, ja pastāvēs risks tos iesaistīt bruņotā konfliktā vai teroristiskās darbībās.

Eiropas Savienības (ES) regula paredz jaunu ziņojumu kategoriju, kas iekļaujami Šengenas informācijas sistēmā. Pirmkārt, tie ir bērni, kuriem jāliedz ceļot un attiecībā uz kuriem pastāv konkrēts un acīmredzams risks, ka tos var aizvest no dalībvalsts teritorijas vai viņi var to atstāt un kļūt par cietušajiem vai tikt iesaistīti teroristu nodarījumos.

Otrkārt, tie ir bērni, kuriem jāliedz ceļot un attiecībā uz kuriem pastāv konkrēts un acīmredzams risks, ka tos var aizvest no dalībvalsts teritorijas vai viņi var to atstāt un tikt iesaukti vai iesaistīti bruņotās grupās, vai kuriem var likt aktīvi piedalīties karadarbībā.

Patlaban Nacionālās drošības likums paredz, ka iekšlietu ministrs var pieņemt lēmumu par aizliegumu personai izceļot no Latvijas uz noteiktu laiku līdz vienam gadam, ja valsts drošības iestāde ir sniegusi informāciju, ka minētā persona ārpus Latvijas plāno iesaistīties bruņotā konfliktā, teroristiskās darbībās vai citās darbībās, kā rezultātā ir pietiekams pamats uzskatīt, ka persona pēc atgriešanās Latvijā apdraudēs valsts nacionālo drošību.

Izskatīšanai komisijās nodotie grozījumi paredz, ka ministrs var pieņemt lēmumu par aizliegumu personai izceļot no Latvijas uz noteiktu laiku līdz vienam gadam, ja persona ārpus Latvijas plāno iesaistīties vai pastāv konkrēts un acīmredzams risks personai savas neaizsargātības dēļ neapzinoties tikt iesaistītai bruņotā konfliktā, teroristiskās darbībās vai citās darbībās, kā rezultātā ir pietiekams pamats uzskatīt, ka persona pēc atgriešanās Latvijā apdraudēs valsts nacionālo drošību.

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!  

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu