FOTO ⟩ Policija aiztur divas personas par īpašuma izkrāpšanu. Atrod zelta stienīšus, dārgakmeņus un citus priekšmetus miljons eiro vērtībā

Apollo.lv
Policija aiztur divas personas par īpašuma izkrāpšanu. Atrod zelta stienīšus, dārgakmeņus un citus priekšmetus miljons eiro vērtībā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Valsts policija.

Šī gada jūlijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki aizdomās par krāpšanu lielā apmērā - nekustamā īpašuma izkrāpšanu, par likumos noteikto grāmatvedības dokumentos atspoguļojamo ziņu slēpšanu ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas un iespējamu noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā aizturēja divas personas. 

Kratīšanās izņemts ievērojams skaits vērtīgu priekšmetu, tostarp zelta stienīši. Priekšmetu kopējā aptuvenā vērtība ir miljons eiro. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki šī gada jūlijā iepriekš uzsāktā kriminālprocesā veica kriminālprocesuālās darbības un aizturēja divas personas par krāpšanu lielā apmērā, izkrāpjot nekustamo īpašumu, kura kadastrālā vērtība ir 84 565 eiro un tirgus vērtība pārsniedz vairāk nekā 200 000 eiro.

Tāpat izmeklēšanā noskaidrots, ka personas ir slēpušas grāmatvedības dokumentos atspoguļojamās ziņas ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas, kā arī, iespējams, legalizējušas noziedzīgi iegūtos līdzekļus lielā apmērā.

Likumsargi veica kratīšanas vairākos objektos Rīgā, tostarp uzņēmumā, kas sniedz lombarda pakalpojumus, un ar šo uzņēmumu saistīto personu dzīvesvietās. Kratīšanas laikā izņemts liels daudzums dārgmetāla izstrādājumu, kā piemēram, zelta stienīši, dārgakmeņu un citu vērtīgu priekšmetu, kuru aptuvenā kopējā vērtība ir viens miljons eiro. Tāpat kratīšanās izņemti, iespējams, noziedzīgi iegūti naudas līdzekļi 140 932 eiro apmērā. Izņemto priekšmetu autentiskums un legālā izcelsme vēl tiek pārbaudīta. Kratīšanu laikā tāpat tika izņemti grāmatvedības dokumenti un datu nesēji.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas, 217. panta pirmās daļas un 195. panta trešās daļas.

Kriminālprocesā vienai personai piemērots aizdomās turētās personas statuss un piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Savukārt otrai personai piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un tās interesēs Valsts policija plašāku informācija nesniedz.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu