FIBA: "EuroBasket 2022" pieļautas divas rupjas kļūdas

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: FIBA.com

Eiropas basketbola čempionāta vīriešiem grupu turnīra fāzē pieļautas divas rupjas kļūdas, piektdien paziņoja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).

Pirmā pieļauta B grupas spēlē starp Lietuvu un Vāciju, kad spēles tiesneši un tiesnešu galdiņš pēc tehniskās piezīmes piešķiršanas Lietuvas labā nepiešķīra svarīgu soda metienu.

FIBA nolēma, ka visi trīs spēles tiesneši un spēles komisārs šajā čempionātā vairs nepiedalīsies.

Otra kļūda bija laika skaitīšanas kļūda Turcijas un Gruzijas spēles laikā. Pēc ekspertu veiktās video ierakstu analīzes secināts, ka, lai gan tiesneši bija apturējuši spēles pulksteni, speciālo ierīci tiesneša formas mugurpusē nejauši aktivizēja kāds no spēlētājiem, kad tiesnesis mēģināja izšķirt spēlētājus sadursmes laikā.

FIBA arī ziņo, ka tiesnešu atlase izšķirīgajai turnīra fāzei, kas sāksies sestdien, ir pabeigta. Ir izraudzīti 20 no 44 tiesnešiem, kuri tiesās mačus Berlīnē.

Šo tiesnešu kontā kopā ir 36 Eiropas čempionātu finālturnīri, kā arī 12 Pasaules kausa un 12 olimpisko spēļu tiesāšanas pieredze.

Astotdaļfinālā savā starpā tiksies A un B grupu komandas, kā arī C un D grupu labākās vienības.

Šī ir ceturtā reize, kad Eiropas čempionāta finālturnīra vīriešiem priekšsacīkšu spēles tiek aizvadītas četrās dažādās valstīs.

2017. gadā par Eiropas čempioniem basketbolā kļuva Slovēnijas izlases spēlētāji, par čempioniem kļūstot pirmo reizi. Slovēnija, kura ceturtdaļfinālā uzvarēja Latviju, finālā pieveica Serbiju. Cīņā par trešo vietu Spānija apspēlēja Krieviju.

Latvijas izlase Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā piedalījusies 14 reizes, taču šoreiz finālturnīram kvalificēties neizdevās, H grupā paliekot pēdējā vietā aiz Bosnijas un Hercegovinas, Grieķijas un Bulgārijas.

Eiropas čempionāts notiek no 1. līdz 18. septembrim.

Nākamais Eiropas čempionāts norisināsies pēc trim gadiem, vienu no apakšgrupām un izslēgšanas turnīru uzņemot Rīgai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu