T, 31.05.2023.

Nelegāli medikamenti, psihotropās vielas un steroīdi. Igaunijā "Interpola" operācijā veiktas 43 pārbaudes

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Andrei Zveaghintev/Shutterstock

Starptautiskās Kriminālpolicijas organizācijas "Interpols" operācijā "Pangea XV" Igaunijas Nodokļu un muitas departaments šovasar, veicot 43 pārbaudes, atklājis nelikumīgus medikamentus, psihotropās vielas un steroīdus.

Savukārt Igaunijas Valsts zāļu aģentūra atklājusi 83 aizdomīgas mājaslapas internetā, par kurām informācija nodota operācijas organizatoriem.

Kopumā visās operācijas dalībvalstis atklāja vairāk nekā 7800 pārkāpumus, kas saistīti ar vairāk nekā trīs miljonu medikamentu nelikumīgu apriti,

pirmdien informēja Igaunijas Nodokļu un muitas departamentā.

"Interpola" operācijā piedalījās 94 valstis, un tās mērķis bija vērsties pret nelegālu un viltotu medikamentu tirdzniecību internetā un novērst to nonākšanu pie patērētājiem.

Vasarā veikto darbību laikā Igaunijas Nodokļu un muitas departaments koncentrējās uz pasta un kurjera sūtījumiem, kas ierodas no trešajām valstīm un Eiropas Savienības dalībvalstīm. Savukārt Valsts zāļu aģentūra veica meklēšanu tiešsaistē, lai atklātu nelikumīgu medikamentu piedāvājumus. Operācijas laikā arī tika veiktas pārbaudes gaisa pārvadājumu kompāniju telpās, Valsts zāļu aģentūrai izvērtējot produktu likumību.

Igaunijas Nodokļu un muitas departamentā informēja, ka

viltotu medikamentu un nelegālas medikamentu tirdzniecības radītais apdraudējums cilvēku veselībai ir globāla problēma,

kurai nav nacionālu robežu, un to var atrisināt tikai sadarbībā ar citām valstīm un aģentūrām, veicinot sabiedrības informētību un novēršot noziegumus.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu