T, 27.09.2023.

Graudiņas/Kravčenokas jaunais treneris Latvijas pāra rezultātos vēlas panākt lielāku stabilitāti

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Damjans Vojtašiks
Damjans Vojtašiks Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas pludmales volejbola dueta Anastasijas Kravčenokas un Tīnas Graudiņas jaunais treneris Damjans Vojtašiks trešdien, 14. septembrī, notikušajā preses konferencē ieskicēja, ka vēlas panākt lielāku stabilitāti pāra rezultātos.

Trešdien Vojtašiks preses konferencē Rīgā tika iepazīstināts kā dueta Graudiņa/Kravčenoka jaunais treneris.

Viņš atzīmēja, ka 2022.gada sezonā latvietes ar katru turnīru spēlēja arvien labāk.

"Viņas jau divreiz ir uzvarējušas Eiropas čempionātā, bet man gribētos lielāku rezultātu stabilitāti. Man labāk patiktu, ja viņas nevis vienreiz ieņemtu 17., tad - devīto vietu, bet pēc tam uzvarētu kādā turnīrā, bet lai vienmēr būtu pusfināla tuvumā. Lai pārējās komandas katrā spēlē baidītos no mums," savas vēlmes izteica 32 gadus vecais treneris.

"Zināju Latvijas komandu jau ilgus gadus. Viņas pie mums Polijā ir trenējušās, ir jaunas, bet jau pieredzējušas. Latvietes jau ir pierādījušas sevi. Uzskatu, ka ar viņām var sasniegt lieliskus rezultātus," saka Vojtašiks.

"Visvairāk vēlētos mainīt bloku un aizsardzību, kā arī gribētu redzēt stabilāku servju uzņemšanu," par uzsvariem turpmākajā darbā saka treneris, piebilstot, ka duets ir progresējošs un jau tagad ir grūti apturams, bet viņš redz iespēju palīdzēt pārim psiholoģiskā plāksnē.

Vojtašiks ir treneris kopš pludmales volejbolista karjeras beigām - kopš 2014.gada un ir strādājis ar Polijas sieviešu un jauniešu komandām. Sākumā viņš bija trenera palīgs vairākiem ārvalstu treneriem, bet no 2019.gada viņš patstāvīgi trenē pludmales volejbolistus.

Tieši Vojtašika trenētās Polijas sportistes Kinga Vojtašika un Kataržina Kocjoleka bija Latvijas pāra Graudiņa/Kravčenoka pretinieces 2019.gada Eiropas čempionāta finālā, kad Latvijas pāris pirmoreiz uzvarēja šajās sacensībās.

Par izvēli trenēt Latvijas pāri viņš saka, ka iemesli bija vairāki: "Gribēju pastrādāt ārpus Polijas, lai papildinātu zināšanas. Turklāt Graudiņa/Kravčenoka jau ir ļoti labs pāris, kas var cīnīties ar visām pretiniecēm. Esmu ļoti motivēts strādāt ar meitenēm."

Par Vojtašika palīgiem vēl tiks lemts, bet viņš pats saka, ka labprāt strādātu ar palīgiem no Latvijas, lai viņi krāj pieredzi. Jau ir zināms, ka pāra fiziskās sagatavotības treneris paliks Andris Eikens.

Tuvākais darbs saistās ar pāra sagatavošanu "Beach Pro Tour - Elite 16" sacensībām Parīzē, kas notiks septembra un oktobra mijā.

Vienošanās ar Vojtašiku noslēgta līdz 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm jeb uz diviem turpmākajiem gadiem.

Pirms Eiropas meistarsacīkstēm Latvijas duets pārtrauca sadarbību ar iepriekšējo treneri - ASV dzīvojošo brazīlieti Gustavu Rošu. Latvijas duets speciālista vadībā uzsāka darbu 2021.gada janvārī, par galveno mērķi izvirzot sagatavošanos Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Kā spēlētājs Vojtašiks pārī ar Mareku Leznicki 2009.gadā kļuva par Eiropas U-20 čempionu.

Graudiņa un Kravčenoka Eiropas čempionāta finālā 20.augustā Minhenē uzvarēja iepriekšējās titula īpašnieces Tanju Hīberli un Ninu Brunneri no Šveices, kļūstot par divkārtējām čempionēm.

Aizpērn Graudiņa un Kravčenoka kļuva par pirmo sieviešu duetu Latvijas pludmales volejbola vēsturē, kas kvalificējās olimpiskajām spēlēm. Latvietes debijā izcīnīja ceturto vietu.

2016.gadā pāris uzvarēja Eiropas U-22 čempionātā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu