O, 30.05.2023.

Londonas centrā sadurti divi policisti, uzbrucējs aizturēts

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

Piektdien, 16. septembrī, Londonas centrā kāds vīrietis ar nazi sadūris divus policistus, neraugoties uz to, ka Lielbritānijas galvaspilsētā pirms karalienes Elizabetes II bērēm ir pastiprināti drošības pasākumi. Policija tomēr izslēdz iespēju, ka šis būtu bijis terorakta gadījums. 

Uzbrucējs apturēts ar elektrošoku un aizturēts aizdomās par smagu miesas bojājumu nodarīšanu un uzbrukumu ārkārtas palīdzības dienestu darbiniekam, paziņojusi Metropoles policija.

Slimnīcā nogādāti gan abi sadurtie policisti, gan uzbrucējs.

Incidents noticis ap plkst. 6 no rīta (plkst. 8 pēc Latvijas laika) iecienītajā naktsdzīves rajonā Lesteras laukumā, kas atrodas pusotru kilometru no Lielbritānijas parlamenta kompleksa, kur pašlaik novietots Elizabetes II zārks un cilvēki kilometriem garā rindā gaida iespēju atvadīties no 70 gadus valdījušās karalienes.

Londonas Metropoles policija uzsvērusi, ka "notikušais netiek uzskatīts par incidentu, kas saistīts ar terorismu". Notiek incidenta apstākļu noskaidrošana.

Pirmdien gaidāmas pirmās valsts bēres kopš 1965. gada, kad tika apglabāts premjerministrs Vinstons Čērčils. Sagaidāms, ka uz tām ieradīsies daudzu pasaules valstu līderi, un Londonā īstenoti stingri drošības pasākumi.

Londonā, kur parlamenta kompleksā kopš trešdienas vakara cilvēki var atvadīties no Elizabetes II, par drošību gadā tūkstošiem policistu, kas piesaistīti no visas valsts. Pūļa savaldīšanā un sabiedriskās kārtības uzturēšanā nepieciešamības gadījumā ir gatavi iesaistīties arī 1500 karavīri.

Londonas mērs Sadiks Hans nosodījis uzbrukumu "drosmīgajiem policistiem, kas darīja savu darbu un palīdzēja sabiedrībai mūsu valstij tik nozīmīgajā laikā".

Hans apliecinājis, ka sazinās ar Londonas policijas jauno komisāru Marku Rovliju, kurš amatā stājās tikai pirmdien.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu