Pk, 1.12.2023.

VIDEO ⟩ Mūžībā pavada Lielbritānijas karalieni Elizabeti II

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Pirmdien, 19. septembrī, Lielbritānijā miljoniem cilvēku sekoja līdzi karalienes Elizabetes II bēru ceremonijai, kas tika tiešraidē pārraidīta 125 kinoteātros visā valstī un demonstrēta televīzijā.

Video: Mūžībā tiek aizvadīta Lielbritānijas karaliene Elizabete II

Par karalieni šodien sēroja visas Apvienotās Karalistes zemes. Briti sapulcējās pie televizoru ekrāniem savās mājās, krogos, sabiedriskajos centros, anglikāņu katedrālēs, parkos, kur uzstādīti lieli ekrāni, un citās publiskās vietās, lai sekotu līdzi bēru norisei. Karalienes bēru diena visā valstī pasludināta par brīvdienu.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka 8. septembrī 96 gadu vecumā mūžībā tika aizsaukta Lielbritānijas karaliene Elizabete II. Karaliene nomira Balmoralas muižā.

Pēc karalienes došanās mūžībā par Lielbritānijas karali kļuvis viņas vecākais dēls Čārlzs III.

Šogad Platīna jubileju - 70 valdīšanas gadus - nosvinējusī Elizabete II ir otrais visilgāk valdījušais monarhs pasaulē. Viņu pārspēj tikai Francijas un Navarras karalis Luijs XIV, kurš 18.gadsimtā tronī kāpa četru gadu vecumā un kopumā pabija 72 gadus un 110 dienas.

1947.gadā Elizabete salaulājās ar Grieķijas un Dānijas princi Filipu Mauntbatenu, kurš līdz ar to kļuva par Lielbritānijas princi Filipu. Pārim piedzima četri bērni: Čārlzs, Anna, Endrū un Edvards. Elizabete II par Lielbritānijas karalieni tika kronēta 1953.gadā neilgi pēc viņas tēva, Lielbritānijas karaļa Džordža VI nāves.

2021.gada aprīlī aizsaulē aizgāja karalienes vīrs princis Filips.

Latvijas Televīzijas Ziņu dienests apkopojis galvenos notikumus:

Foto: LTV Ziņu dienests @ltvzinas
Foto: LTV Ziņu dienests @ltvzinas/Twitter.com

FOTO: Karalienes Elizabetes II bēru viesi 

 FOTO: Kā Londona gatavojas karalienes Elizabetes II bērēm

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu