Pabriks rosina "Bayraktar" iegādei savākto naudu novirzīt ziemas apģērbam un citām Ukrainas vajadzībām

LETA
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) rosina ukraiņiem paredzētā militārā drona "Bayraktar" iegādei līdz šim savākto naudu novirzīt ziemas apģērbam un citām vajadzībām.

Ziedojumu vākšana ar "ziedot.lv" starpniecību tika sākta 16.augusta rītā. Līdz 16.septembra pēcpusdienai savākti 862 693 eiro no nepieciešamajiem pieciem miljoniem eiro Turcijā ražotā kaujas lidaparāta iegādei. Viens no akcijas iniciatoriem ir mūziķis Ralfs Eilands.

Pabriks sociālajā tīklā "Twitter" paziņojis, ka šonedēļ ar Ukrainas kolēģi pārrunājis Ukrainas panākumus teritoriju atbrīvošanā no okupantiem, kā arī iespējas Latvijas atbalstu un iedzīvotāju veiktos ziedojumus pārorientēt, lai palīdzētu sagatavoties ziemai.

Pabriks aģentūrai LETA teica, ka viņš pie Ukrainas aizsardzības ministra Oleksija Rezņikova interesējies par Ukrainas vajadzībām, un starp tām ir ziemas formastērpi un citas aukstam laikam un turpmākajām kaujām nepieciešamas preces.

"Ņemot vērā, ka "Bayraktar" izmaksas ir samērā lielas, mans piedāvājums, ja ziedotāji piekrīt, ir pārorientēties uz tām nepieciešamībām, kas ir tūlītējas. Lai "Bayraktar" iegādei savāktu naudu, tas prasīs ilgāku laiku, savukārt ukraiņi patlaban iet uzbrukumā un tuvojas aukstums," uzsvēra ministrs.

Pabriks piedāvā civilajam sektoram ziedojumu vākšanā pārorientēties gan uz ziemas apģērba, gan mazākas kategorijas Latvijā izgatavotu dronu iegādi.

To, vai "Bayraktar" ziedojumu vākšanas akcija tiks pārtraukta, ministrs nevarēja pateikt, jo tas nav aizsardzības nozares projekts. Vācot naudu šim dronam, Aizsardzības ministrija bija apsolījusi palīdzēt loģistikā un pārējo procesu nokārtošanā.

"Patlaban militārā nepieciešamība prasītos skatīties elastīgāk uz līdz šim savāktās naudas izlietojumu. Karam turpinoties, vienkārši vajadzības mainās," uzsvēra ministrs.

Eilands aģentūrai LETA teica, ka patlaban vēl nevar atbildēt uz jautājumu, vai piekrist ministra priekšlikumam, jo jākonsultējas ar pārējiem "Bayraktar" iegādes akcijas iniciatoriem. Pēc konsultēšanās ar pārējiem Eilands solīja sniegt komentāru.

Septembra sākumā Aizsardzība ministrija (AM) paziņoja, ka kopš 24.februāra Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas uzbrukumu ir mērāms jau aptuveni 300 miljonu eiro apmērā, savukārt Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas apkopojušas ziedojumus vairāk nekā 15,7 miljonu eiro apmērā.

Latvijas sniegtajā militārajā atbalstā iekļauti ieroči, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas, munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes "Stinger", bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, helikopteri, degviela un citas preces.

Tāpat ziņots, ka AM sadarbībā ar organizāciju "Uzņēmēji mieram" īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu