S, 24.09.2022.

"PepsiCo" beidzot pārtrauc ražošanu Krievijā, lai gan to solīja jau martā

LETA
"PepsiCo" beidzot pārtrauc ražošanu Krievijā, lai gan to solīja jau martā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Lai gan ASV atspirdzinošo dzērienu kompānija "PepsiCo" jau pirms gandrīz pusgada paziņoja, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī apturēs "Pepsi", "7UP" un "Mountain Dew" ražošanu un tirdzniecību agresorvalstī, tas izdarīts vien tagad. 

"PepsiCo" paziņojums izplatīts pēc tam, kad ziņu aģentūra "Reuters" Maskavas un citu Krievijas pilsētu veikalos un sporta zālēs atklāja "Pepsi" Krievijas ražotnēs pildītas pudeles un bundžas ar jūlija un augusta ražošanas datumu.

Paziņojumā "Reuters" "PepsiCo" informēja, ka ir pārtraukta "PepsiCola", "Mirinda", "7Up" un "Mountain Dew" dzērienu koncentrātu ražošana Krievijā.

"Tā rezultātā Krievijā visi koncentrāti ir izlietoti un ražošana ir izbeigta," ASV kompānijā "Reuters" informēja 8. septembrī, kas bija pirmais publiskais kompānijas komentārs par šo jautājumu kopš marta sākumā tika paziņots par ražošanas, tirdzniecības, reklāmas un popularizēšanas pasākumu apturēšanu Krievijā.

Kompānijā uzsvēra, ka tāda rīcība atbilst marta paziņojumam, tomēr vienlaikus "PepsiCo" pārstāvis nekomentēja, vai ir apturēta arī saražotā tirdzniecība.

Rietumvalstis nav vērsušās sankcijas pret pārtikas un dzērienu sektoru Krievijā, tomēr Rietumvalstu ražojumu pieejamība apliecina Krievijas tirgus nozīmi šajos uzņēmumos. 2021. gadā Krievija bija "PepsiCo" trešais lielākais tirgus aiz ASV un Meksikas.

Martā "PepsiCo" paziņoja, ka Krievijā turpinās tirgot pienu un citus piena produktus, zīdaiņu piena maisījumus un bērnu pārtiku.

Kompānija Krievijā ir strādājusi vairāk nekā 60 gadus un tās dzērieni bija viens no retajiem Rietumvalstu produktiem, kuru tirdzniecība bija atļauta Padomju Savienībā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu