Sv, 2.10.2022.

VIDEO ⟩ "Kas ar viņu notiek? Kur ir ārsti?" Putins pirms tikšanās ar Erdoganu iemūžināts īpatnējā brīdī

Apollo.lv
"Kas ar viņu notiek? Kur ir ārsti?" Putins pirms tikšanās ar Erdoganu iemūžināts īpatnējā brīdī
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 19
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Krievijas diktators un kara noziedznieks Vladimirs Putins pagājušajā nedēļā notiekošajā Šanhajas Sadarbības organizācijas (SCO) samitā Uzbekistānā iemūžināts īpatnējā brīdī. Videoklips pēc samita beigām kļuvis populārs sociālajos tīklos, ziņo Ukrainas medijs "Gordon".

Putinam samita laikā uz tikšanos nācās gaidīt Kirgizstānas prezidentu Sadiru Džaparovu un Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu.

Pirms Krievijas un Turcijas līderu tikšanās nofilmēts brīdis, kuru publiskoja ukraiņu žurnālists un blogeris Romāns Šraiks.

"Putins, gaidot Erdoganu, pantonīmiski imitēja skūpstus," raksta blogeris.

Šraiks vēlāk publicēja tos pašus kadrus ar krievu propagandas medija "RIA Kremlin pool" logo, lai pierādītu, ka video nav viltots vai montēts.

"Šis ir tas pats video bez ūdenszīmēm - no "RIA Novosti" kanāla. Gadījumā, ja kāds domāja, ka tas ir viltojums," paskaidroja žurnālists.

Krievijas neatkarīgais izdevums "Holod" 19. septembrī sociālajā tīklā "Twitter" paskaidroja, ka videoklipā ir iemūžināta Putina reakcija ar skūpstu un apskāvienu, ko Erdogana pārstāvis Ibrahims Kalins izmantoja, lai sveiktu citu SCO biedru. Kam tieši Putins ar žestiem izrādīja savu pārsteigumu par notiekošo, izdevumam nav izdevies noskaidrot.

"Turcijas plašsaziņas līdzekļi izplata videomateriālu no aizvadītā SCO samita, kurā Putins tikās ar Turcijas prezidentu. Erdogana preses pārstāvis Ibrahims Kalins sveicina vienu no pasākuma dalībniekiem, apskaujoties un sabučojoties. "Lūk, kā Putins uz to reaģē," raksta izdevums "Holod".

Video komentējuši arī sociālo tīklu lietotāji.

"Kas ar viņu notiek? Kur ir ārsti?" raksta kāds tvitera lietotājs.

Jau ziņots, ka Šanhajas Sadarbības organizācijas samits bija pirmais klātienes samits kopš 2019. gada. To apmeklēja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, Irānas prezidents Ebrahims Raisi, Indijas premjerministrs Narendra Modi, kā arī Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins.

Samita laikā notika vairākas divpusējas tikšanās.

Pašreiz organizācijā ietilpst Ķīna, Krievija, Indija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Pakistāna, Tadžikistāna un Uzbekistāna. Irānai līdz šim bija novērotājas statuss, līdzīgi kā Baltkrievijai un Mongolijai.

Armēnija, Azerbaidžāna, Kambodža, Nepāla, Šrilanka un Turcija tiek uzskatītas par Šanhajas Sadarbības organizācijas partnervalstīm.

Tāpat ziņots, ka Erdogans intervijā ASV telekanālam PBS atzina, ka viņam radies iespaids - Putins karu Ukrainu grib izbeigt pēc iespējas ātrāk.

"Uzbekistānā es tikos ar prezidentu Putinu, un man ar viņu bija ļoti plašas diskusijas. Un viņš tiešām man apliecināja, ka viņš vēlas to izbeigt, cik vien drīz iespējams," atbildot uz PBS žurnālistes Džūdijas Vudrafas jautājumu par to, kā un cik drīz karš varētu beigties, sacīja Erdogans, minot tikšanos ar Putinu nule notikušā reģionālā samita gaitā.

"Tāds bija mans iespaids, jo tas, kā lietas notiek tagad, ir diezgan problemātiski," viņš piebilda.

Uz jautājumu, vai Krievijai būtu jāļauj paturēt daļa teritoriju, ko tā sagrābusi kopš 24.februāra, Erdogans atbildēja noraidoši.

"Nē un nešaubīgi nē," sacīja Turcijas līderis.

"Kad mēs runājam par abpusēju vienošanos, tas ir tas, ko es domāju. Ja Ukrainā vēlas panākt mieru, protams, ieņemtās zemes atdošana kļūs ļoti svarīga. Tas tiek sagaidīts. To vēlas. Putins ir spēris zināmus soļus, mums ir jāsper zināmi soļi."

"Zemes, kas tika sagrābtas, ir jāatdod Ukrainai," rezumēja Erdogans.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu