Rīgā no Daugavas krastmalas plāno aizvākt margas ar sirpi un āmuru (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Kaltās margas gar Daugavas krastu Mūkusalas ielā.
Kaltās margas gar Daugavas krastu Mūkusalas ielā. Foto: Renāte Briede/LETA

Turpinot Rīgas pašvaldības atbrīvošanu no padomju režīmu slavinošajiem objektiem, plānots no Daugavas krastmalas aizvākt margas, uz kurām ir attēlots sirpis un āmurs.

Par to liecina Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas darba kārtība.

Saskaņā ar Rīgas Pieminekļu aģentūras sniegto informāciju, sirpis un āmurs konstatēts 46 vietās uz promenādes margām Mūkusalas ielā, posmā no Dzelzceļa tilta līdz AB dambim.

Tāpat plānots lemt par ēkas Kalnciema ielā 57, fasādes elementa demontāžu, kurā attēlots sirpis un āmurs, un ēkas Brīvības gatvē 318 fasādes elementa demontāžu, kurā attēlots sirpis un āmurs.

Tiek rosināts arī demontēt piemiņas plāksni padomju izlūkam Mārtiņam Pogam uz ēkas Jāņa Asara ielā 15.

Rīgas dome plāno arī uzdot Rīgas pieminekļu aģentūrai, sadarbībā ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi rast tiesisku risinājumu padomju režīma simbolu aizvākšanai no ēkām, kas ir valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi.

Tāda ir Latvijas Zinātņu akadēmijas ēka Akadēmijas laukumā 1, uz kuras fasādes attēlots sirpis un āmurs, kā arī fasādes noformējuma elementi un sienas gleznojumi lidostas ēkā lidlauka "Spilve" teritorijā.

Par minēto jautājumu Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja lems 26.septembrī.

Kā ziņots, Saeima vasarā pieņēma likumu "Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā", kas nosaka, ka totalitāros režīmus slavinoši objekti būs jādemontē līdz 15.novembrim.

Savukārt 25.augustā Rīgā, Uzvaras parkā, tika nogāzts Baltijā lielākais padomju laika piemineklis, demontējot tā kompleksa pēdējo elementu - 79 metrus augsto obelisku. Nekas no Pārdaugavas pieminekļa netiks saglabāts.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu