Okupētajā Ukrainas daļā sākas pseidoreferendumi par pievienošanos Krievijai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pseidoreferenduma darbinieki vēlēšanu iecirknī "Doneckas tautas republikā". 2022. gada 22. septembris.
Pseidoreferenduma darbinieki vēlēšanu iecirknī "Doneckas tautas republikā". 2022. gada 22. septembris. Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas okupētajā Ukrainas daļā piektdien, 23. septembrī, sākušies pseidoreferendumi par pievienošanos Krievijai, un atbilstoši okupantu plānam tie ilgs piecas dienas.

Pseidoreferendumu rīkošanu okupētajās Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās nosodījusi Kijiva un Rietumi, kas šo farsu negrasās atzīt par leģitīmu balsošanu, nedz ņemt vērā tā iznākumu.

Nevienam nav šaubu, ka balsošanas parodijā atbilstoši Kremļa versijai tiks "atbalstīta" pievienošanās Krievijai, savukārt analītiķi brīdina, ka tam sekojošā formālā aneksija konfliktā var izraisīt jaunu eskalāciju.

Ukrainas amatpersonas iepriekš norādījušas, ka pseidoreferendumi pamatā vajadzīgi Krievijas sabiedriskās domas ietekmēšanai, lai pēc sakāvēm kaujas laukā Ukrainā attaisnotu mobilizāciju.

Doneckas un Luhanskas apgabalos, ko Maskava jau ir atzinusi par "republikām", pseidoreferendumos tiks uzdots jautājums: "Vai jūs esat par republikas iestāšanos Krievijas Federācijā ar federācijas subjekta tiesībām?"

Jautājums Krievijas sagrābtajās Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās būs cits: "Vai jūs esat par to, lai apgabals izstātos no Ukrainas sastāva un izveidotu patstāvīgu valsti, kas iestātos Krievijas Federācijā ar federācijas subjekta tiesībām?"

Kā norāda Kremļa propagandas medijs TASS, "balsošanas" gaita četros reģionos būs netradicionāla.

"Ņemot vērā īsos termiņus un tehnisko iekārtu trūkumu, tika nolemts nerīkot elektronisko balsošanu un izmantot tradicionālos papīra biļetenus," norāda TASS.

Okupācijas struktūru pārstāvji ar pārnēsājamām urnām pirmajās četrās dienās apmeklēs iedzīvotājus viņu dzīvesvietās, bet balsošanas iecirkņi būs atvērti pēdējā pseidoreferenduma dienā - otrdien.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nosodījis pseidoreferendumus kā farsu un cildinājis Rietumus, kas nosodījuši šīs Maskavas izdarības.

"Esmu pateicīgs ikvienam pasaulē, kas mūs ir atbalstījis, kas skaidri nosoda Krievijas melus," ikvakara videouzrunā ceturtdien sacīja Ukrainas prezidents.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu