Fauči: Ķīnas valdība noteikti kaut ko slēpj par Covid-19 izcelsmi

Apollo.lv
Fauči: Ķīnas valdība noteikti kaut ko slēpj par Covid-19 izcelsmi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
ASV prezidenta Džo Baidena galvenais padomnieks medicīnas jautājumos un ASV Nacionālās alerģiju un infekcijas slimību institūta direktors Entonijs Fauči.
ASV prezidenta Džo Baidena galvenais padomnieks medicīnas jautājumos un ASV Nacionālās alerģiju un infekcijas slimību institūta direktors Entonijs Fauči. Foto: SIPA/Scanpix

ASV prezidenta Džo Baidena galvenais medicīniskais padomnieks Entonijs Fauči ir apņēmies "saglabāt pilnīgi atvērtu prātu" par to, kā koronavīruss pirmo reizi parādījās Uhaņā, Ķīnā 2019. gadā. Tomēr viņš gribētu, lai viņam būtu vairāk informācijas, ko varētu sniegt Ķīnas valdība, raksta medijs "Insider".

Zinātnieki un sazvērestības teorētiķi jau teju trīs gadus meklē atbildes par Covid-19 vīrusa izcelsmi. Tomēr aizvien nav tāda skaidrojuma, kas būtu pilnīgi drošs. Iespējams, vīruss izplatījies no sikspārņa vai kāda cita dzīvnieka, pēc tam pārvietojies uz cilvēku organismiem. Lai gan mazāk ticama, bet populāra versija - kovids izplatījies no kādas laboratorijas.

ASV prezidenta Džo Baidena galvenais padomnieks medicīnas jautājumos un ASV Nacionālās alerģiju un infekcijas slimību institūta direktors Entonijs Fauči trešdien intervijā ieteica neieciklēties uz vienu versiju par kovida izcelsmi.

"Tas varētu būt bijis jebkas," sacīja eksperts, vienlaikus piebilstot, ka Ķīnas valdība varētu noskaidrot vīrusa izcelsmi, ja patiešām to vēlētos.

"Pierādījumi, pie kuriem viņi ir strādājuši gadiem ilgi, norāda uz vīrusa dabisku izcelsmi," teica Fauči. 

Eksperts arī norādīja, ka viņš runā tikai par Ķīnas varas iestādēm, ne vidusmēra pilsoņiem vai viņa kolēģiem, zinātniskajiem ekspertiem Ķīnā, kuri, viņaprāt, "ir devuši lielu ieguldījumu mūsu zināšanās".

"Kad notiek kaut kas tāds, pat ja tas dabiski nāk no Ķīnas, viņi to turēs slepenībā," Ķīnas valdību komentēja Fauči. "Jo viņiem ir sajūta, ka viņi tiks par kaut ko vainoti."

Fauči piebilda, ka, viņaprāt, Ķīnas valdība noteikti kaut ko slēpj, tomēr tas nenozīmē, ka vīruss tika radīts laboratorijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu