Pk, 8.12.2023.

Pētnieki Ķīnā atrod dinozaura olas, kas ir pilnas ar kristāliem

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Daniel Andis/Shutterstock

Paleontologi Ķīnā atraduši lielgabala lodes izmēra dinozaura olas, kas pilnas ar kristāliem, vēsta zinātniskais žurnāls "Journal of Paleontology".

Sfēriskās fosilijas ir iepriekš nezināmas dinozauru sugas olas, kurām laika gaitā iekšienē izveidojušies kalcīta kristāli.

Visas trīs olas tika atrastas ūdenskrātuves dibenā, tomēr trešā ola "zudusi savākšanas procesā". Nav īsti skaidrs, vai tā tika nozaudēta, nozagta vai neglābjami sabojāta. Noskaidrots, ka abas atlikušās olas reiz izdējis iepriekš nezināmas dinozauru sugas "shixingoolithus qianshanensis" pārstāvis, vēstīts pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā "Journal of Paleontology".

Kā raksta pētnieki, olas ir sfēriskas un lielgabala lodes izmērā. Viena no abām olām ir daļēji saplīsusi, atklājot tās iekšējo sieniņu, kas klāta ar kalcīta kristālu slāni un individuāliem kalcīta kristāliem.

Kalcīts ir minerāls, kas bieži atrodams putnu un dinozauru olās. Tas veidojas, kad kalcija karbonāts atdalās no olas struktūras un uzkrājas uz tās iekšējās sieniņas, veidojot kristālus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu