:format(webp)/nginx/o/2022/09/24/14854373t1h1d2c.jpg)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzstājis, lai nule notikušās Krievijas un Ukrainas gūstekņu apmaiņas ietvaros tiktu atbrīvots viens konkrēts cilvēks, preses brīfingā piektdien pavēstīja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.
"Uzdevums bija apmainīt 200 cilvēku. Visi šie cilvēki šobrīd ir Turcijā, un viņi visi ir mūsu ciemiņi. Uz vienu konkrētu vārdu īpaši uzstāja Vladimirs Putins. Un šo cilvēku mēs esam nosūtījuši uz Krieviju," Erdogana teikto citē ziņu aģentūra "Anadolu ".
Erdogans šī cilvēka vārdu nenosauca, tomēr cilvēku vidū, ko gūstekņu apmaiņas ietvaros Kijiva nodeva Maskavai, bija bija arī par Putina kūmu dēvētais prokrieviskais Ukrainas politiķis Viktors Medvedčuks.
:format(webp)/nginx/o/2022/09/24/14854383t1h4ea7.jpg)
❗Fugitive Putin ally #Medvedchuk transferred to the Russian side as part of the Ukraine-Russia POWs exchange#StandWithUkraine #UkraineRussiaWar #russiaisateroriststate #UkraineWar pic.twitter.com/UrTFUXYg3s
— UATV English (@UATV_en) September 21, 2022
Kā norāda izdevums "The Insider", runa, visticamāk, ir par viņu.
Gūstekņu apmaiņa notika 21.septembra vakarā. Tās ietvaros 200 Ukrainas karavīru, arī "Azovstaļ" aizstāvēšanas komandieri, tika atbrīvoti pret 55 krieviem un Medvedčuku.