FOTO Ķemeru parku daiļo vairāk nekā 600 ziedošas skarainās hortenzijas

LETA
Ķemeru vēsturiskajā parkā zied skarainās hortenzijas.
Ķemeru vēsturiskajā parkā zied skarainās hortenzijas. Foto: Artis Veigurs/Jūrmalas pilsētas dome

Ķemeru vēsturiskajā parka teritorijā septembra izskaņā bagātīgi zied aptuveni 600 skarainās hortenzijas, vēsta Jūrmalas pašvaldības pārstāve Megija Parfilova.

Foto: Ķemeru parkā krāšņi zied vismaz 600 skarainās hortenzijas 

550 hortenzijas rotā parka partera daļu, kopumā 763 kvadrātmetru platībā. Ķemeros vēl turpina ziedēt arī rozes un ziemciešu dobēs jūtams rudens.

Kā skaidro pašvaldībā, septembris esot brīnišķīgs laiks, lai apmeklētu Ķemeru vēsturisko parku, kas ir kļuvis par iecienītāko pastaigu vietu Jūrmalā. Vairāk nekā 20 hektāru lielajā parkā apskatāmi vēsturiski arhitektūras paraugi - paviljons, rotonda un divpadsmit tiltiņi, kas šķērso cauri parkam plūstošo Vēršupīti.

Parka teritoriju ar savu krāšņumu daiļo skarainās hortenzijas šķirne "Grandiflora", kuras šobrīd maina toni no baltā uz sārto, piešķirot parkam rudenīgas nokrāsas.

Apmeklētājus turpina priecēt rozes, apstādījumu rindās košas lapas krāsojas spārnotajam segliņam, kas citviet pārsteidz ar ugunīgu lapu toni. Ziemciešu dobēs jūtams rudens, nomainot vasarīgas noskaņas pret rudenīgākiem akcentiem, savu krāšņumu rāda Stobrainā krastkaņepe, turpina ziedēt košās ehinācijas un drīz ziedēs Jaunbeļģijas ziemastere.

Ķemeros var baudīt ne tikai tās vēsturiskā parka burvību rudenī, bet arī līdz 30 oktobrim uzkāpt 42 metru augstajā ūdenstornī. Apmeklētājiem pieejami divi skatu laukumi 12 un 42 metru augstumā no kuriem paveras brīnumains skats.

Ķemeru ūdenstornis apmeklētājiem ir atvērts katru dienu no plkst.10 līdz 18 bez maksas.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu