C, 23.03.2023.

Sabiedroto Gaisa spēki organizēs militārās mācības Baltijas jūras reģionā

LETA
Sabiedroto Gaisa spēki organizēs militārās mācības Baltijas jūras reģionā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: @Latvijas_armija/"Twitter"

No pirmdienas, 26. septembra, līdz otrdienai, 27. septembrim, Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes teritorijā notiks NATO Gaisa spēku pavēlniecības organizētās trešās NATO dalībvalstu un partnervalstu gaisa spēku militārās mācības "Ramstein Alloy 2022",  informēja bruņotie spēki.

Militāro mācību laikā Latvijas teritorijā un gaisa telpā plānots izspēlēt vairākus militāros vingrinājumus, tostarp, gaisa kuģu pārtveršanu, radio sakaru zudumu, gaisa kuģu kontroli un atbalsta sniegšanu sabiedroto gaisa kuģiem, nonākot ārkārtas situācijā.

Savukārt Spānijas sabiedroto spēku zeme-gaiss zenītraķešu "Nasams" sistēma simulēs Aviācijas bāzes aizsardzību pret gaisa uzbrukumiem.

Šīs mācības tiks vadītas un kontrolētas no Gaisa Spēku Gaisa telpas novērošanas eskadriļas Kontroles ziņošanas centra, kā arī no NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīnas.

Mācībās "Ramstein Alloy" būs iesaistīti vairāk nekā 20 iznīcinātāji un atbalsta gaisa kuģi, kā arī NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīna.

Kopš 2008. gada NATO Gaisa spēku pavēlniecība Ramšteinā alianses gaisa telpā virs Baltijas valstīm vairākas reizes gadā rīko regulārus treniņlidojumus demonstrējot NATO dalībvalstu un partnervalstu vienotību, sadarbību un spēku savietojamību.

Šogad militārajās mācībās uzsvars tiks likts uz Latvijas aizsardzības sistēmas savietojamību ar NATO, stiprinot tās spējas piedalīties NATO kolektīvās aizsardzības uzdevumu izpildē, pilnveidojot sadarbību ar NATO civilās aizsardzības sistēmu miera, krīzes un kara laikā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu