Miris Krievijas mākslinieks Boriss Moisejevs

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Boriss Moisejevs.
Boriss Moisejevs. Foto: @Starhit_online/"Twitter"

68 gadu vecumā miris padomju un Krievijas mākslinieks Boriss Moisejevs, atsaucoties uz Moisejeva māksliniecisko direktoru, vēsta medijs "Meduza".

Viņa nāves cēlonis netika precizēts.

Boriss Moisejevs bija padomju un Krievijas mākslinieks, estrādes dziedātājs, dejotājs, horeogrāfs un kinoaktieris. 2006. gadā viņš saņēma Krievijas nopelniem bagātā mākslinieka titulu. Viņš bija viens no pirmajiem izpildītājiem, kas Krievijā publiski paziņoja par savu homoseksualitāti.

Mākslinieks strādājis Ukrainā Harkivas Operas un baleta teātrī, sākot profesionālo darbību kā dejotājs un beidzot kā horeogrāfs un režisors. Pēc tam viņš turpināja savu karjeru Baltijas valstīs.

1978. gadā viņš izveidoja deju trio "Expression", kurā dejoja kopā ar divām meitenēm. Trio uzstājās slavenajā Jūrmalas estrādē "Jūras pērle". Tieši tur Alla Pugačova pamanīja talantīgos dejotājus un uzaicināja viņus piedalīties viņas izrādē. 1987. gadā trio pameta Pugačovas kompāniju un uzsāka solo karjeru.

Dejotāji uzstājās Rietumeiropas klubos, ilgu laiku strādāja Itālijas televīzijas kanālā "RAI-2" šovā "Raffaella Carrà Show". Neilgi pēc tam Moisejevs turpināja darbību ASV.

Boriss Moisejevs parādījās arī kino ekrānos. Viņu var redzēt tādās filmās un seriālos kā "Ясь и Янина" ("Jass un Janīna"), "Пришла и говорю" ("Nāku un runāju"), "Сезон чудес" ("Brīnumu sezona"), "Месть шута" ("Šaunuļa atriebība"), "Безумный день, или Женитьба Фигаро" ("Trakā diena jeb Figaro precības"), "Дневной дозор" ("Dienas sargi") un "Счастливы вместе" ("Laimīgi kopā").

Viņa pirmais albums ar nosaukumu "Дитя порока" tika izdots 1996. gadā. Viņa izrādes vairs nevarēja saukt tikai par dejas izrādēm. No debijas albuma par hitiem kļuva dziesmas "Танго-кокаин" ("Tango-kokaīns"), "Дитя порока" ("Netaisnības bērns"), "Эгоист" ("Egoists").

90. gadu beigās mākslinieks izdeva uzreiz vairākus hitus. Starp tiem "Голубая луна" ("Zilganais mēness"), ko Moisejevs dziedāja kopā ar Nikolaju Trubaču. Pēc skaļās pirmizrādes tīmekļa vietne "Gay.ru" nosauca šo dziesmu par Krievijas Federācijas geju himnu. Duetā skanēja arī šlāgeris "Щелкунчик" ("Riekstkodis").

Par pagrieziena punktu mūziķa daiļradē kļuva arī kompozīcija "Черный бархат" ("Melnais samts"), kam sekoja "Звездочка алая" un "Sexual Revolution" ("Seksuālā revolūcija"). 2004. gadā Boriss kopā ar Ludmilu Gurčenko izdeva dziesmu "Петербург - Ленинград" ("Sanktpēterburga - Ļeņingrada"), kas ieguva vairākas balvas.

Pēdējos gados mākslinieks ir smagi slimojis. Saskaņā ar plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju viņš ir piedzīvojis trīs insultus. Nāves cēlonis vēl nav zināms.

Galerija: Boriss Moisejevs Rīgā

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu