Pk, 2.12.2022.

VARAM ar atbildīgajiem dienestiem seko līdzi gāzes noplūdes situācijai Baltijas jūrā

LETA
VARAM ar atbildīgajiem dienestiem seko līdzi gāzes noplūdes situācijai Baltijas jūrā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ar atbildīgajiem dienestiem seko līdzi gāzes noplūdes situācijai Baltijas jūrā, mikroblogošanas vietnē "Twitter" informē vides aizsardzības un reģionālās attīstības VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

VARAM sazinās ar atbildīgajiem dienestiem, un šī brīža informācija un zinātnieku analīze liecina, ka gāzes noplūdes ietekme ir lokāla, raksta ministrs.

Plešs atzīmē, ka ir ieplānojis sarunu arī ar Dānijas ministru, lai apspriestu situācijas nopietnību un tās ietekmi uz Baltijas jūras ekosistēmu.

Kā ziņots, Dānijas varasiestādes kopumā konstatējušas trīs noplūdes gāzesvados "Nord Stream" un "Nord Stream 2", kas no Krievijas stiepjas līdz Vācijai.

Divas no noplūdēm atrodas "Nord Stream" gāzesvadā uz ziemeļaustrumiem no Bornholmas salas Baltijas jūrā, bet vēl viena konstatēta "Nord Stream 2" uz dienvidaustrumiem no šīs salas.

"Nord Stream" noplūdes atrodas Dānijas un Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos, bet "Nord Stream 2" noplūde atrodas Dānijas teritoriālajos ūdeņos.

Neviens no šiem gāzesvadiem šobrīd nedarbojas, tāpēc šie incidenti neietekmē gāzes piegādes Eiropai.

Šo incidentu iemesli nav noskaidroti, bet novērojamas sabotāžas pazīmes, ziņu aģentūrai DPA otrdien pavēstīja informācijas avoti Vācijas drošības dienestos. Šādu iejaukšanos varētu īstenot vien valsts līmeņa spēlētājs, ņemot vērā tās tehnisko sarežģītību, skaidro informācijas avots.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu