Sv, 28.05.2023.

Kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks iekļauts Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 28. septembrī, Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības (ES) tiesībaizsardzības aģentūras ("Europol") atbalstu sācis 2022. gada ES meklētāko noziedznieku kampaņu. Tajā iekļauts kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.

Šā gada kampaņas epicentrā ir organizēto noziedzīgo grupu vadītāji un galvenie līdzdalībnieki. Sarakstā iekļauto noziedznieku vidū ir noziedzīgo grupējumu vadoņi, kuri izdarījuši slepkavības, nonāvējot nevainīgus cilvēkus; narkotiku tirgotāji; cilvēku tirgotāji; vardarbīgi noziedznieki, kas izdara slepkavības vai citas noziedzīgas darbības viņu vārdā veic noziedzīgs grupējums, informēja Valsts policija.

Tīmekļa vietnē https://eumostwanted.eu/gameover ir apskatāmi 50 organizētu noziedzīgu grupējumu dalībnieku profili.

Tāpat ietvertas personas, kas tiek meklētas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un piesavināšanos. Līdzīgi kā biznesa vidē, noziedzīgā tīkla kodolu veido vadītāji un zemāka līmeņa organizatori. Šo kodolu aptver virkne dalībnieku, kas noziedzīgajā shēmā pilda atbalsta funkciju, vēršoties pie noziedzniekiem, kam šajos tīklos ir galvenās lomas.

"Nekas nevar būt vienkāršāks Eiropas Savienības iedzīvotājiem par dalību šajā kampaņā - viena neliela darbība no jūsu puses, un bīstams noziedznieks tiek aizturēts un viņam tiek uzrādīta apsūdzība, pasargājot potenciālos cietušos. Ielūkojieties vietnē un palīdziet mums viņus atrast," norādījusi "Europol" izpilddirektore Katrīna de Bolle.

1979. gadā dzimušais Ivančuks ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā kopš 2022. gada marta

saistībā ar to, ka viņš atzīts par aizdomās turēto 2019. gadā Latvijā uzsāktā kriminālprocesā par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā un realizāciju lielā apmērā, kas izdarīta personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Maksimālais brīvības atņemšanas soda ilgums par minēto noziedzīgo nodarījumu ir 15 gadi.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka Ivančuks saistīts ar kokaīna iegādi Lietuvas teritorijā un realizāciju Latvijā.

Ivančukam kriminālprocesā ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, no kā viņš visu šo laiku ir izvairījies. Šobrīd Romāna Ivančuka atrašanās vieta nav zināma.

ENFAST un "Europol" aicina Eiropas Savienības iedzīvotājus apmeklēt mājaslapu un aplūkot noziedznieku fotogrāfijas, lai pārliecinātos, vai atpazīstat kādu no viņiem.

Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņai ir ievērojami panākumi. Šī mājaslapa tika izveidota 2016. gadā, un kopš tā laika šajā tīmekļa vietnē ir ievietoti 335 noziedznieku profili. No tiem ir aizturēti 120 noziedznieki, turklāt 43 gadījumos aizturēšana ir tiešā veidā saistīta ar to, ka noziedznieku fotogrāfijas bija ievietotas tīmekļa vietnē. Kopš pagājušā gada kampaņas sākuma 2021. gada decembrī ir veiktas 10 aizturēšanas operācijas.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu