NASA jaunās Mēness misijas raķete, visticamāk, tiks palaista novembrī

LETA
NASA jaunās Mēness misijas raķete, visticamāk, tiks palaista novembrī
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Raķete SLS.
Raķete SLS. Foto: Reuters/ScanPix

Jaunās Mēness misijas raķeti būs grūti palaist līdz novembrim, otrdien atklāja ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Nākamais mēģinājums palaist 98 metrus garo raķeti SLS, visticamāk, notiks novembrī, atklāja NASA amatpersonas.

SLS ir jaudīgākā raķete, kādu jebkad uzbūvējusi NASA, pārspējot pat "Saturn V", kas nogādāja astronautus uz Mēness pirms pusgadsimta.

Pašreiz SLS atrodas angārā, kurp tika pārvesta, lai pasargātu to no tuvojošās viesuļvētras "Īens".

Nākamie iespējamie raķetes palaišanas logi, kas tiek noteikti, ņemot vērā Zemes un Mēness pozīcijas, ir no 17. oktobra līdz 31. oktobrim un no 12. līdz 27. novembrim. Visticamāk tiks izmantots otrais logs.

Pēc viesuļvētras beigām NASA būs jānomaina raķetes pašiznīcināšanās sistēmas baterijas. Tas ir sarežģīts process, kas tiks veikts angārā. Vairākas dienas būs arī nepieciešamas, lai nogādātu raķeti atpakaļ uz palaišanas platformu un noregulētu to.

NASA Mēness izpētes programmā "Artemis" pirmais raķetes lidojums tehnisku problēmu dēļ pēdējā brīdī atlikts jau divas reizes - augusta beigās un septembra sākumā.

Misijas mērķis ir nogādāt kosmosa kuģi Mēness orbītā pirmo reizi 50 gadu laikā. Astronauti kosmosa kuģī "Orion" neatradīsies.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu