Dobelē noslepkavots vīrietis. Apcietināti četri cilvēki, tostarp trīs nepilngadīgie

LETA
Dobelē noslepkavots vīrietis. Apcietināti četri cilvēki, tostarp trīs nepilngadīgie
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Brian A Jackson/Shutterstock

Dobelē noslepkavots kāds vīrietis. Aizdomās par noziegumu apcietināti četri cilvēki, trīs no tiem ir nepilngadīgi, vēsta Valsts policija.

Šī gada 20. septembrī Dobelē neapdzīvotā ēkā tika atrasts miris vīrietis. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi atrada 1967. gadā dzimuša vīrieša līķi, kuram konstatēja vairākas durtas brūces ķermenī.

Saistībā ar notikušo Dobeles iecirkņa amatpersonas sāka kriminālprocesu par slepkavību.

Pirmstiesas izmeklēšanu minētajā kriminālprocesā turpina Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki, kuri 22. septembrī Kriminālprocesa likuma 264. panta kārtībā aizturēja četras personas - 1994. gadā dzimušu vīrieti, 2007. gadā dzimušu jaunieti un divus 2005. gadā dzimušus jauniešus.

Šobrīd kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 117. panta 10. punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi personu grupa. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Zemgales rajona tiesa visām četrām personām piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. 1994. gadā dzimušais vīrietis arī agrāk ir nonācis policijas redzeslokā, tai skaitā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Visi trīs apcietinātie jaunieši agrāk jau vairākas reizes ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiskiem noziedzīgiem nodarījumiem, turklāt viens no jauniešiem - arī par miesas bojājumu nodarīšanu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu