S, 26.11.2022.

Ukrainas uzvara varētu palīdzēt atrisināt Piedņestras problēmas, norāda Moldovas prezidente

LETA
Ukrainas uzvara varētu palīdzēt atrisināt Piedņestras problēmas, norāda Moldovas prezidente
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Moldovas prezidente Maija Sandu.
Moldovas prezidente Maija Sandu. Foto: Reuters/ScanPix

Ukrainas uzvara Krievijas noziedzīgā režīma uzsāktajā karā varētu radīt nosacījumus Piedņestras konflikta noregulēšanai, paudusi Moldovas prezidente Maija Sandu.

"Es vienmēr esmu teikusi, ka šis konflikts var tikt atrisināts, kad parādīsies ģeopolitiska iespēja, un mums ir jābūt gataviem šai ģeopolitiskajai iespējai. Tiklīdz Ukraina uzvarēs karā, va parādīties ģeopolitiskā iespēja," Moldovas prezidente trešdien paziņoja telekanālā "Jurnal TV".

Viņa vienlaikus uzsvēra, ka pašreizējā situācijā neredz nosacījumus Piedņestras problēmas mierīgai atrisināšanai.

"Bet mūsu galvenais nosacījums ir konflikta mierīga atrisināšana. Un es atbildu visiem tiem, kas uzskata, ka tagad ir pienācis laiks: mums šobrīd pats galvenais ir saglabāt mieru gan Dņestras labajā, gan kreisajā krastā," piebilda Sandu.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirms tam paziņoja, ka jebkuras darbības, kas tiks uzskatītas par draudiem Krievijas "miera uzturētāju" un armijas drošībai Piedņestrā, Krievjas varas iestādes uzskatīs par uzbrukumu Krievijai.

Atbildot uz to, bijušais ASV karaspēka pavēlnieks Eiropā Bens Hodžess ierosināja Ukrainai un Moldovai kopā risināt "Piedņestras jautājumu".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu