Pk, 9.12.2022.

Nepilsoņiem un daļai personu ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju anulēs ieroču atļaujas

LETA
Nepilsoņiem un daļai personu ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju anulēs ieroču atļaujas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Jub-Job/Shutterstock

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ieroču aprites likumā, kas nosaka no 2023. gada 1. septembra anulēt ieroču atļaujas nepilsoņiem un daļai personu, kas Latvijā saņēmušas pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, informēja parlamenta Preses dienestā.

No 2023. gada 1. septembra tiks anulētās izsniegtās ieroču atļaujas Latvijas nepilsoņiem, kā arī personām, kuras Latvijā saņēmušas pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, bet nav NATO dalībvalsts, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalsts, Austrālijas, Brazīlijas, Jaunzēlandes vai Ukrainas pilsoņi. Attiecīgi ierobežojumi attieksies arī uz atļauju veidot šaujamieroču kolekciju.

Tāpat noteikts, ka šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas, nēsāšanas un ieroču kolekcijas atļauju aizliegts izsniegt personai, par kuru Valsts policijai vai valsts drošības iestādēm ir ziņas, kas apliecina, ka šī persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei.

Pieņemtie likuma grozījumi izstrādāti ar mērķi stiprināt valsts drošību, jo valsts drošības iestāžu vērtējumā identificēti riski, ka attiecīgās personas, kuru rīcībā ir šaujamieroči, potenciāli varētu radīt apdraudējumu Latvijas valsts un sabiedriskajai drošībai, norādīts to anotācijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu