Pk, 9.12.2022.

Gutērrešs: Krievijas aneksijas plāniem nav vietas mūsdienu pasaulē

LETA
Gutērrešs: Krievijas aneksijas plāniem nav vietas mūsdienu pasaulē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs ceturtdien nosodījis Krievijas plānus anektēt okupētās Ukrainas daļas, norādot, ka tā ir bīstama eskalācija, kam nav vietas mūsdienu pasaulē.

"Jebkuram lēmumam virzīt uz priekšu Ukrainas Doneckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas reģionu aneksiju nebūtu legālas vērtības un tas pelnījis nosodījumu," paziņoja Gutērrešs.

"To nedrīkst akceptēt," viņš uzsvēra.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs ceturtdien paziņoja, ka par okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju Krievija oficiāli paziņos piektdien svinīgās ceremonijas laikā Kremlī.

Gutērrešs norādīja, ka valsts teritorijas aneksija, balstoties uz spēku, ir pretrunā ANO statūtiem un starptautiskajām tiesībām.

Viņš atgādināja, ka pseidoreferendumi, kurus Krievija noorganizēja okupētajās teritorijā, notika kara laikā Krievijas okupācijas apstākļos un ārpus Ukrainas konstitucionālā ietvara.

"Tos nevar saukt par īstu tautas gribas izpausmi," sacīja Gutērrešs.

"Krievijas Federācijai kā vienai no piecām pastāvīgajām [ANO] Drošības padomes dalībvalstīm ir īpaša atbildība par statūtu ievērošanu," viņš piebilda.

"Jebkurš Krievijas lēmums virzīties uz priekšu vēl vairāk apdraudēs izredzes uz mieru," norādīja ANO ģenerālsekretārs.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu