P, 11.12.2023.

Aizvadītajā diennaktī Latvijas ārējo robežu šķērsojuši 266 Krievijas pilsoņi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Krievijas Federācijas pases. Ilustratīvs attēls.
Krievijas Federācijas pases. Ilustratīvs attēls. Foto: PRESSLAB/shutterstock

Iepriekšējā diennaktī Latvijas ārējo robežu šķērsojuši 266 Krievijas pilsoņi, kas ir vidēji četras reizes mazāk nekā kaimiņvalstīs - Igaunijā un Lietuvā, pavēstīja Valsts robežsardzē (VRS).

VRS informē, ka situācija uz ārējās robežas ir stabila un kontrolēta.

Kopš 19. septembra, kad spēkā stājušies ar valdības lēmumu noteiktie ierobežojumi nebūtiskai ceļošanai, Krievijas valstspiederīgo plūsma samazinājusies par 20%.

Igaunijā pēdējās diennakts laikā robežu šķērsoja 1292 Krievijas pilsoņi, bet Lietuvā - 939.

Kopumā kopš 19. septembra Krievijas - Latvijas un Baltkrievijas - Latvijas valsts robežu ir šķērsojuši 3377 Krievijas valsts piederīgie - tikai tie, kas atbilst valdības lēmumā noteiktajām izņēmuma kategorijām.

Tikai 15% no tiem ieceļoja uz Latvijā izsniegtu C vai D kategorijas vīzu pamata, vēl 40% ir Latvijas uzturēšanās atļauju turētāji, starp tiem Latvijas valsts piederīgo ģimenes locekļi, studenti, nodarbinātie, personas, kuru ieceļoša saistīta ar darba vajadzībās vai arī kādiem humāniem apsvērumiem.

Teju puse ārējo robežu šķērsojušo Krievijas pilsoņu izmanto citu valstu izsniegtās vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kas nozīmē, ka Latvija nav šo personu galamērķa valsts, bet gan tiek izmantota tranzītam, lai dotos uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Tāpat VRS veic pastiprinātu ārzemnieku imigrācijas kontroli visā personu uzturēšanās laikā Latvijā un stingri uzrauga, lai Latvijā ieceļojušie ārzemnieki ievērotu uzturēšanās nosacījumus un rūpīgi kontrolē, lai netiktu pārkāpti vīzās noteiktie uzturēšanās termiņi un ārzemnieki noteiktajos termiņos izceļotu no Latvijas.

Aizvadītajā diennaktī ieceļošana Latvijā liegta 24 Krievijas valsts piederīgajiem, savukārt kopumā kopš 19.septembra 117 Krievijas pilsoņiem. Ārzemniekiem ieceļošana atteikta gan balstoties uz Ministru kabineta lēmumā noteikto, gan arī uz citiem apstākļiem.

Uz "zaļās" robežas ar Krieviju nav konstatēti gadījumi, kad personas mēģinātu to šķērsot nelikumīgi, lai ieceļotu Latvijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu