Kašers un viņa vīrs Jānis atzīti par ģimeni, nolemj tiesa

Apollo.lv
Kašers un viņa vīrs Jānis atzīti par ģimeni, nolemj tiesa
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp

Tiesa atzinusi multimākslinieka Kašera(Kaspara Blūma-Blūmaņa Miņina) un viņa vīra, fitnesa trenera Jāņa Miņina Blūma-Blūmaņa attiecības par ģimeni, savā sociālā tīkla "Instagram" profilā raksta Kašers.

"Šī ir ļoti būtiska uzvara mūsu ģimenei! Es ļoti ceru, ka nākamajām paaudzēm nebūs jāstājas valsts tiesas priekšā, kas nospiestu, atzītu, akceptētu, ko drīkstam mīlēt, ar ko drīkstam vai nedrīkstam veidot ģimeni," norāda multimākslinieks.

Soctīklos publiskotajā tiesas spriedumā teikts, ka Jāņa un Kašera attiecības ir atzīstamas par ģimenes attiecībām Latvijas Republikas Satversmes 110. panta izpratnē.

Kašers arī izsaka pateicību zvērinātam advokātam Matīsam Šķinķim.

"Apollo.lv" jūnijā jau ziņoja, ka tiesa vairākus LGBT pārus atzinusi par ģimeni.

Tiesa konstatēja, ka pašlaik valstī trūkst normu viena dzimuma pāru attiecību reģistrācijas jomā, tāpēc AT norādīja - līdz brīdim, kad likumdevējs būs izveidojis atbilstošu tiesisko regulējumu, tiesas ar saviem spriedumiem var konstatēt, vai konkrētu personu attiecības ir atzīstamas par ģimenes attiecībām Satversmes 110. panta izpratnē, un šādi spriedumi aizstātu valsts īstenotu šo attiecību reģistrāciju.

LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" pārstāvis Kaspars Zālītis vērtēja, ka pašlaik Latvijā nav iespējami citi veidi, kā pāru attiecības oficiāli atzīt par ģimeni.

"Praktiski neeksistē neviens cits veids, kā valsts varētu saredzēt šos pārus. Šis ir vienīgais solis, kā viendzimuma pāri var tikt saredzēti valsts priekšā," pieteikumus tiesā pamatoja Zālītis.

Apvienības "Mozaīka" pārstāvis piebilda, ka apvienība ir priecīga, ka izskatīšanai parlamentā tiek virzīts Civilās savienības likumprojekts. "Domāju, ka priekšā vēl ir ļoti daudz diskusijas par šo likumprojektu, bet mēs ceram, ka likumprojekta izskatīšanas laikā kāds regulējums tiks pieņemts," piebilda Zālītis.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu