Pk, 2.12.2022.

Teju 80 iedzīvotāji ziņojuši par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem

LETA
Teju 80 iedzīvotāji ziņojuši par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
14. Saeimas vēlēšanas Daugavpilī
14. Saeimas vēlēšanas Daugavpilī Foto: Ivars Soikāns / LETA

Sestdien 14. Saeimas vēlēšanu dienā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kopumā saņēma gandrīz 80 iedzīvotāju signālus par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem. 

Izvērtējot saņemtās informācijas saturu, KNAB lems par 11 administratīvo pārkāpumu procesu sākšanu.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume uzsver, ka KNAB, kas ir viens no priekšvēlēšanu aģitācijas uzraugiem, šodien aizvadītās 14.Saeimas vēlēšanas vērtē kā mierīgas. Salīdzinājumā ar iepriekšējām Saeimas vēlēšanām ievērojami palielinājusies iedzīvotāju ziņošanas aktivitāte sociālajos tīklos, vēršot iestādes uzmanību uz iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem.

Šodien KNAB kopumā saņēma informāciju par iespējamiem aģitācijas aizlieguma pārkāpumiem no gandrīz 80 iedzīvotājiem, un visbiežāk iedzīvotāji ziņoja par deputātu kandidātu bezmaksas komunikāciju sociālajos tīklos, kā arī reklāmām pilsētvidē. KNAB vērš uzmanību, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums vēlēšanu dienā aizliedz par maksu popularizēt ierakstus, taču neierobežo iespējas partijām, deputātu kandidātiem un ar partijām nesaistītām personām sociālajos tīklos un citviet internetā publicēt bezmaksas saturu.

Pēc sākotnējās iepazīšanās ar informāciju, kas šodien saņemta iestādei adresētajos ziņojumos, KNAB 11 gadījumos pirmšķietami saskata administratīvo pārkāpumu pazīmes, un iestāde lems par administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu. Iespējamie pārkāpumi saistīti ar apmaksātu aģitāciju sociālajos tīklos un aģitāciju pilsētvidē, kā arī apmaksātu, īsziņas formātā izplatītu aicinājumu vēlēt par konkrētu sarakstu. Savukārt pārējos gadījumos KNAB nav guvis apstiprinājumu prettiesiskām darbībām.

Foto: 14. Saeimas vēlēšanas

Kā ziņots, atbilstoši līdz šim apkopotajai informācijai 14.Saeimas vēlēšanās nobalsojuši ap 59% balsstiesīgo, pavēstīja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Tas ir par gandrīz 5% vairāk nekā iepriekšējās - 13.Saeimas - vēlēšanās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu