"Beidzas mans aktīvais posms." Pabriks atzīst zaudējumu 14. Saeimas vēlēšanās (3)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks atzīst partiju apvienības "Attīstībai/Par" zaudējumu 14. Saeimas vēlēšanās un atzīst, ka "beidzas mans aktīvais posms vadošos amatos Latvijas politikā", ministrs raksta sociālajos tīklos.

"No sirds pateicos visiem atbalstītājiem, arī tiem, kuri par mani nenobalsoja. Esmu zaudējis vēlēšanās un beidzas mans aktīvais posms vadošos amatos Latvijas politikā.

Līdz jaunās valdības sastādīšanai turpināšu pildīt aizsardzības ministra pienākumus pēc labākās sirdsapziņas kā Latvijas patriots," Pabriks raksta sociālajā tīklā "Facebook".

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka neilgi pirms pašām balsu skaitīšanas beigām "Attīstībai/Par" iegūto balsu skaits 14. Saeimas vēlēšanās ir noslīdējis zem 5% barjeras, kas varētu neļaut tai iekļūt nākamajā Saeimas sasaukumā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

AP rezultāts ilgu laiku balansēja pavisam nedaudz virs 5% barjeras. Tagad, kad balsis saskaitītas 1049 iecirkņos no 1055, vēlētāju atbalsts AP noslīdējis līdz 4,98%.

Lielākie ieguvēji mandātu ziņā no AP neiekļūšanas Saeimā būtu "Jaunā vienotība" (JV), kas iegūtu vēl trīs mandātus, un "Apvienotais saraksts" (AS), kas iegūtu divus mandātus. Vēl vienu mandātu klāt iegūtu arī "Stabilitātei".

Pašlaik saskaitītās balsis liecina, ka JV nākamajā Saeimā varētu iegūt 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - 16 mandātus, AS - 15 mandātus, bet Nacionālā apvienība (NA) - 13 deputātu vietas.

Partijas līdz šim visbiežāk kā pirmo premjera amata kandidātu min JV saraksta līderi, līdzšinējo Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, bet kā potenciālās "koalīcijas kodola partijas" visbiežāk tiek minētas JV, AS un NA, kurām šāda vēlēšanu iznākuma gadījumā būtu nestabils, tomēr 54 balsu vairākums.

Partija "Stabilitātei" nākamajā Saeimā varētu būt ieguvusi 11 deputātu vietas, "Progresīvie" - 10, bet "Latvija pirmajā vietā" - 9 mandātus.

Tagad balsis vēl jāsaskaita sešos iecirkņos - četros Rīgā un divos ārzemēs. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, vienā no Rīgas iecirkņiem ir radušās problēmas ar balsu skaitīšanu un tās tiek pārskaitītas. Šādos apstākļos vēl pastāv iespēja, ka AP iekļūst nākamajā Saeimā, jo balsu tai pietrūkst pavisam nedaudz.

Tālāk zem 5% barjeras ir "Saskaņa" ar 4,78% vēlētāju atbalstu, "Katram un katrai" - 3,67%, Latvijas Krievu savienība - 3,62%, "Suverēnā vara" - 3,22%, "Konservatīvie" - 3,09%, "Republika" - 1,76%, bet citas partijas ieguvušas vēl mazāku vēlētāju atbalstu.

14. Saeimas vēlēšanās Latvijā ir piedalījušies 916 515 pilsoņi jeb 59,42% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas informācija, apkopojot balsošanas aktivitāti visos 1055 iecirkņos.

Augstākā aktivitāte bijusi Vidzemē, kur nobalsojuši 66,26% vēlētāju, tālāk seko Kurzeme - 63,85%, Zemgale - 62,72%, Latgale - 57,14%, bet zemākā aktivitāte netipiski bijusi Rīgā, kur balsot aizgājuši tikai 52,8% vēlētāju.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu