Rinkēvičs norāda, ka uz ministru amatiem JV nevirzīs 14. Saeimā neievēlētus deputātus

LETA
Rinkēvičs norāda, ka uz ministru amatiem JV nevirzīs 14. Saeimā neievēlētus deputātus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš (JV ) atklājis, ka "Jaunās vienotības" valde svētdien, 2. oktobrī, pieņēma lēmumu nevirzīt ministru amatiem deputātus, kuri nav ievēlēti 14. Saeimā. 

Jautāts, vai tas nozīmē, ka nākamajā valdībā JV ministra amatiem nevirzīs, piemēram, Jāni Reiru (JV) un Kārli Šadurski (JV), Rinkēvičs teica, ka šodien pieņemtais JV valdes lēmums nozīmē, ka ministru amatos nebūs ne Reirs, ne Šadurskis.

Pēc Rinkēviča teiktā, šāds JV valdes lēmums ir skaidrojams ar cieņu pret vēlētāju pausto viedokli vēlēšanās, neievēlot konkrētus deputātu kandidātus.

Jau ziņots, ka Šadurskis, kurš nav iekļuvis 14. Saeimā, JV sarakstā ir biežāk svītrotais (8849 reizes) parlamentārietis. Jaunajā Saeimas sasaukumā nav iekļuvis arī Reirs ar 4288 plusiem un 4087 svītrojumiem.

Saskaņā ar pašreiz Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā pieejamo informāciju, JV nākamajā Saeimā varētu būt ieguvusi 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - 16, "Apvienotais saraksts" (AS) - 15, Nacionālā apvienība (NA) - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" (P) - 10, bet "Latvija pirmajā vietā" (LPV) - deviņus mandātus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu