Kandidē arī 92 gadu vecumā. Fakti par 14. Saeimas deputātu kandidātiem

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
14. Saeimas vēlēšanas 775. vēlēšanu iecirknī Vangažu pilsētas pārvaldē. Ilustratīvs attēls.
14. Saeimas vēlēšanas 775. vēlēšanu iecirknī Vangažu pilsētas pārvaldē. Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

Svētdienas, 2. oktobra, vakarā tika apkopotas visas 14. Saeimas vēlēšanu balsis. Pirmo vietu ieguva "Jaunā vienotība", otrajā vietā ierindojās Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kam seko "Apvienotais saraksts" (AS). Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apkopojusi datus par deputātu kandidātiem - to vidū ir arī kāds 92 gadus vecs cilvēks.

Uz 100 deputātu vietām kandidēja 1829 cilvēki. 63,6% jeb 1164 no tiem bija vīrieši, savukārt 36,4% jeb 665 - sievietes.

Vidējais kandidātu vecums ir 46,3 gadi, tostarp vecākajam kandidātam ir 92 gadi, savukārt jaunākajam - 21 gads.

Augstāko izglītību ieguvuši 74,6% kandidātu, 23,6% ir vidējā izglītība, savukārt pamatizglītību ieguvis 1,8% cilvēku.

Trīs kandidāti kā otro pilsonību norādījuši ASV pilsonību.

Kandidēja arī cilvēki ar Austrālijas, Austrijas, Dānijas, Igaunijas, Libānas, Lietuvas un Vācijas pilsonību.

696 jeb 38,1% kandidātu kā savu dzīvesvietu ir norādījuši Rīgu.

14. Saeimas vēlēšanu rezultāti
14. Saeimas vēlēšanu rezultāti Foto: Postimees

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka pēc 100% nobalsojušo vēlētāju balsu saskaitīšanas par JV balsojuši 18,97% vēlētāju, par ZZS - 12,44%, bet par AS - 11,01%.

Tālāk seko Nacionālā apvienība ar 9,29% vēlētāju balsu, "Stabilitātei!" ar 6,80%, "Latvija pirmajā vietā" ar 6,24%, "Progresīvie" ar 6,16%, "Attīstībai/Par!" ar 4,97%, "Saskaņa" ar 4,81%.

Vēl tālākajās vietās ierindojas "Katram un katrai" ar 3,67%, Latvijas Krievu savienība ar 3,63%, "Suverēnā vara" ar 3,24%, "Konservatīvie" ar 3,09% un "Republika" ar 1,76%.

Par politisko partiju "Tautas varas spēks" nobalsoja 1,13% vēlētāju, tālāk ierindojas "Tautas kalpi Latvijai" ar 1%, "Apvienība Latvijai" ar 0,33%, partija "Vienoti Latvijai" ar 0,15% un "Kristīgi Progresīvā Partija" ar 0,15%.

Provizoriskais 14. Saeimas sastāvs

CVK apkopojot visas balsis 14. Saeimas vēlēšanās, ir zināms nākamās Saeimas sastāvs.

Pašlaik ir apkopota informācija par balsotāju izvēli visos 1055 vēlēšanu iecirkņos, tiesa, situācija vēl varētu mainīties, jo CVK vēl turpina apkopot informāciju par deputātu kandidātu svītrojumiem un tiem ievilktajiem plusiem.

Pēc pašreiz CVK mājaslapā pieejamās informācijas, "Jaunā vienotība" (JV) nākamajā Saeimā varētu būt ieguvusi 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - 16, "Apvienotais saraksts" (AS) - 15, Nacionālā apvienība (NA) - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" (P) - 10, bet "Latvija pirmajā vietā" (LPV) - deviņus mandātus.

Atbilstoši pašlaik apkopotajai situācijai no JV Saeimā varētu būt iekļuvuši Krišjānis Kariņš, Edgars Rinkēvičs, Andrejs Judins, Inese Lībiņa-Egnere, Irma Kalniņa, Zane Skujiņa, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Uģis Rotbergs, Ainars Latkovskis, Evika Siliņa, Hosams Abu Meri, Andrejs Ceļapīters, Jānis Skrastiņš, Raimonds Čudars, Arvils Ašeradens, Inga Bērziņa, Anda Čakša un citi.

ZZS nākamajā Saeimā varētu pārstāvēt Gunārs Kūtris, Augusts Brigmanis, Armands Krauze, Juris Jakovins, Didzis Zemmers, Kaspars Melnis, Līga Kozlovska, Valdis Maslovskis, Uldis Augulis, Gundars Daudze, Jānis Vucāns, Viktors Valainis, Andris Bērziņš un citi.

AS pārstāvji nākamajā parlamenta sasaukumā varētu būt Igors Rajevs, Didzis Šmits, Andris Kulbergs, Raimonds Bergmanis, Edvards Smiltēns, Māris Sprindžuks, Māris Kučinskis, Ingmārs Līdaka, Edgars Tavars un citi, savukārt no NA parlamentā varētu būt iekļuvuši Ināra Mūrniece, Rihards Kols, Nauris Puntulis, Raivis Dzintars, Uģis Mitrevics, Jānis Dombrava, Edmunds Teirumnieks, Ilze Indriksone, Jānis Vitenbergs, Edvīns Šnore un citi.

No S saraksta Saeimā varētu būt iekļuvuši Aleksejs Rosļikovs, Svetlana Čulkova, Nataļja Marčenko-Jodko, Glorija Grevcova, Viktorija Pleškāne, Viktors Pučka un citi, no "Progresīvo" saraksta - Andris Sprūds, Andris Šuvajevs, Antoņina Ņenaševa, Skaidrīte Ābrama, Kaspars Briškens, Leila Rasima, Edgars Zelderis un citi, no LPV - Ainārs un Ričards Šleseri, Mārcis Jencītis, Oļegs Burovs, Vilis Krištopans, Ramona Petraviča.

14. Saeimas vēlēšanās Latvijā nobalsoja kopumā 912 180 vēlētāju jeb 59,14% balsstiesīgo iedzīvotāju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu