FOTO ⟩ VVD Jelgavā izdevies atklāt un novērst būtisku vides pārkāpumu

LETA
VVD Jelgavā izdevies atklāt un novērst būtisku vides pārkāpumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 12
Foto: VVD

Pagājušajā nedēļā Jelgavā Valsts vides dienestam (VVD) izdevies atklāt un novērst būtisku vides pārkāpumu - vara un plastmasas kabeļu dedzināšanu, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Konstatēts, ka uzņēmums, kas nodarbojas ar atkritumu savākšanu un uzglabāšanu, savā teritorijā dedzina vara un plastmasas kabeļus. Teritorijā atrasti divi metāla konteineri, kas ierīkoti ar mērķi dedzināt kabeļus lielos apjomos, radot gaisa piesārņojumu pilsētā.

Kā norāda Jalinska, VVD saņēma vairākus iedzīvotāju ziņojumus par tumšiem dūmiem ar ķīmisku smaku Dzelzceļnieku ielā 8A, Jelgavā. Inspektori noskaidroja, ka tur atrodas atkritumu savākšanas un uzglabāšanas vieta un metāllūžņu noliktava SIA "TM Capital". Pārbaudes brīdī tika konstatēta atkritumu dedzināšana. Pretlikumīgās darbības tika apturētas. Par to, ka līdzīgas darbības veiktas jau iepriekš liecināja pie sadedzināšanas vietas esošie pieci lieli maisi ar apdedzinātiem vara kabeļiem un divas metāla tvertnes, kas ierīkotas atkritumu kabeļu apdedzināšanai.

Atkritumiem sadegot šādā vietā, veidā un apstākļos, ne vien tiek piesārņota vide un gaiss ar degšanas rezultātā radītiem kaitīgiem produktiem un bīstamām vielām, bet arī radīts apdraudējums cilvēku veselībai, uzsver VVD pārstāve.

VVD atzīmē, ka, pretlikumīga atkritumu dedzināšana ir bieži sastopams vides pārkāpums, tomēr, vairumā gadījumu to veic cilvēki, kuriem trūkst izpratnes par vides prasībām un to, kādu kaitējumu dabai un cilvēku veselībai nodara sadegšanas procesā radušās un gaisā nonākušās ķīmiskās vielas. Šajā gadījumā pārkāpumu veica uzņēmums, kuram ir atļauja un kuram bija jāapzinās atkritumu dedzināšanas ķīmisko vielu ietekme. Konkrētais uzņēmums ir saņēmis VVD izsniegtu B kategorijas piesārņojošās darbības atļauju, kas paredz atkritumu apsaimniekošanu, ievērojot vides aizsardzības prasības. Atļaujas nosacījumi ar šīm darbībām tiks būtiski pārkāpti.

Lai gan pārbaudes laikā, nekavējoties, pēc VVD norādījumiem, uzņēmuma pārstāvji veica rīcības uguns nodzēšanai un pārtrauca atkritumu dedzināšanu, konstatētais pārkāpums ir administratīvi sodāma rīcība. Par notikušo ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu. Šajā gadījumā pārkāpums tiek vērtēts, kā nozīmīgs un tam tiks piemērots atbilstošs sods, skaidro VVD.

VVD norāda, ka svarīgs faktors ātrai un veiksmīgai vides pārkāpumu novēršanai ir zinoša sabiedrība, kas spēj atpazīt vides pārkāpumus un aktīvi rīkoties, lai veicinātu to novēršanu. Iedzīvotāju ziņojumi arī šajā reizē bijis svarīgs faktors situācijas risināšanā.

VVD arī turpmāk aicina, pamanot negodprātīgu rīcību pret vidi, ziņot dienestam zvanot uz tālruni 26 338 800, vai izmantojot Vides SOS mobilo aplikāciju.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "TM Capital" 2021.gadu noslēdza ar 25,42 miljonu eiro apgrozījumu un 1,72 miljonu eiro peļņu.

Uzņēmums reģistrēts 2013.gadā, tā pamatkapitāls ir 21 336 eiro. SIA "Tolmets" pieder 50,98% kapitāldaļu, savukārt Dmitrijam Pokatovam - 49,02% kapitāldaļu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu