"Latvijas gāzes" tarifs mājsaimniecībām no oktobra vēl nemainīsies

LETA
Akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" logo.
Akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" logo. Foto: Ieva Lūka/LETA

AS "Latvijas gāze" septembra beigās vērsusies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), lūdzot tarifu pārskatīšanu mājsaimniecībām atlikt no 1. oktobra līdz decembra sākumam, pavēstīja SPRK pārstāvji.

SPRK 2022. gada 2. septembrī saņēma "Latvijas gāzes" iesniegumu, kurā uzņēmums lūdza izvērtēt iespēju pārskatīt tarifus saistītajiem lietotājiem jeb mājsaimniecībām no 1. oktobra, bet 26. septembrī "Latvijas gāze" vērsusies SPRK ar precizētu iesniegumu, lūdzot tarifu pārskatīšanu atlikt līdz decembra sākumam.

Tādējādi SPRK nav izdevusi administratīvo aktu, kas būtu par pamatu no 1. oktobra paaugstināt tarifus.

Ņemot vērā valsts noteiktos atbalsta pasākumus un "Latvijas gāzes" lūgumu pagarināt iesnieguma izvērtēšanas termiņu līdz decembrim, SPRK ir izvērtējusi minēto informāciju un sniegusi atbildes vēstuli "Latvijas gāzei" 30. septembrī.

Vienlaikus SPRK norāda, ka "Latvijas gāzes" iesniegumā ietvertais lūgums par tarifu pārskatīšanu no 1. oktobra, izdodot jaunu administratīvo aktu, nav apmierināms, jo iesniegumā ietvertais lūgums esošajos apstākļos neatbilst Administratīvā procesa likumā noteiktajam un šādas administratīvā akta izmaiņas nebūtu tiesiskas.

Līdz ar to "Latvijas gāze" iesniegumā minētā lūguma izvērtēšanas process ir noslēdzies.

"Tas nozīmē, ka no šā gada 1. oktobra "Latvijas gāzes" noteiktie saistīto lietotāju (mājsaimniecību) tarifi nemainās," norāda SPRK.

Jau ziņots, "Latvijas gāze" grasījās šoruden vēlreiz celt gāzes tarifu, jo ir būtiski kāpušas cenas, par kurām tā tiek iepirkta. "Mēs, protams, nevaram tirgot gāzi par 107 eiro, ja šobrīd tirgū tā maksā 230 eiro. Mēs šo jautājumu kopīgi ar regulatoru skatīsimies. Patlaban veicam aprēķinus, kādā veidā ir iespējams sabalansēt šo starpību starp gāzes cenām," iepriekš intervijā TV3 sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Tāpat vēstīts, ka mājsaimniecībām, kuras patērē līdz 250 kubikmetriem dabasgāzes gadā, diferencētais tirdzniecības gala tarifs ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) un akcīzes nodokli 2022. gada otrajam pusgadam ir 1,8252 eiro par kubikmetru, bet mājsaimniecībām, kuras patērē no 250 līdz 500 kubikmetriem dabasgāzes, gala tarifs ir 1,6896 eiro par kubikmetru. Vienlaikus mājsaimniecībām, kuras patērē no 500 līdz 25 000 kubikmetru dabasgāzes gadā, gala tarifs ir 1,52715 eiro kubikmetrā.

"Latvijas gāzes" lielākie akcionāri ir Krievijas "Gazprom" (34%), fonds "Marguerite Gas II.S.a.r.l." (28,97%), Vācijas kompānija "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,26%) un SIA "Itera Latvija (16%).

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu