Balceram negatīvs lietderības koeficients "Panthers" uzvarā pār "Lighting"

Rūdolfs Balcers
Rūdolfs Balcers Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokeja uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Floridas "Panthers" aizvadītajā naktī pārbaudes spēlē uzveica aizvadītās sezonas Stenlija kausa finālistus Tampabejas "Lightning".

"Panthers" savā laukumā ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) pārspēja Tampabejas "Lightning".

Zeka Dalpes un Aleksi Heponiemi gūtie vārti ļāva pirmo periodu uzvarēt ar 2:0, Nikolā Pols otrajā trešdaļā vienus vārtus atguva, bet Vladislavs Namestņikovs trešā nogriežņa piektajā minūtē panāca neizšķirtu 2:2. Minūti un 15 sekundes pirms pamatlaika beigām mājiniekiem uzvaras vārtus guva Brendons Montūrs.

Balcers uz ledus pavadīja 17 minūtes, no tām gandrīz vienu minūti vairākumā. Latviešu uzbrucējs divreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, zaudēja vienu ripu un tika pie negatīva lietderības koeficienta -2.

Tikmēr vārtsargs Elvis Merzļikins palika ārpus pieteikuma, kamēr Kolumbusas "Blue Jackets" mājās ar 7:0 (3:0, 2:0, 2:0) sagrāva Sentluisas "Blues".

Daņiils Tarasovs mājinieku vārtos atvairīja visas 24 pretinieku mestās ripas. Uzvarētājiem ar četrām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Endrū Pīks.

NHL regulārais čempionāts Ziemeļamerikā sāksies 11.oktobrī, bet jau 7. un 8.oktobrī Prāgā tiks aizvadītas divas NHL "Global Series" cīņas starp Nešvilas "Predators" un Sanhosē "Sharks" vienībām.