Policija uzsāk kriminālprocesu par nepatiesām ziņām, ko uzrādījusi Saeimā ievēlētā Grevcova (2)

Ziņa papildināta plkst. 17:42
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

14. Saeimā ievēlētās partijas "Stabilitātei" pārstāve Glorija Grevcova sniegusi nepatiesas ziņas par savu iepriekšējo darba vietu un izglītību. Saistībā ar to Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272. panta.

"Uzsākām šīs ziņas vērtēt līdz ar to izskanēšanu publiski. Ir pamats uzskatīt, ka iespējams noticis noziedzīgs nodarījums un jau esam sākuši kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272. panta, kurā izskanējušo info ar kriminālprocesa līdzekļiem, metodēm izmeklēsim," mikroblogošanas vietnē "Twitter" norāda Valsts policija.

Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte apliecināja, ka policija sāka informācijas izvērtēšanu, līdz ko ziņas par deputāta kandidātes iespējamo melošanu izskanēja publiski.

Policija ir pamats uzskatīt, ka, iespējams, noticis noziedzīgs nodarījums, tāpēc policija jau sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai.

Tagad izskanējušo informāciju varēs pārbaudīt ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm.

Grāvīte norādīja, ka policija vērtēs visu informāciju, ko Grevcova sniegusi CVK.

Ja policija tomēr saskatīs Grevcovas vainu un rosinās prokuratūrai celt apsūdzību un prokuratūra saskatīs tam pamatu, tad, Saeimai piekrītot izdot deputāti kriminālvajāšanai, parlamentāriete var pilnvērtīgi turpināt darbu Saeimā, gan piedaloties Saeimas un komisijas sēdēs, gan arī tajās balsojot un saņemot pilnu atlīdzību par deputāta pienākumu izpildi.

Pati Grevcova sociālajā vietnē "TikTok" apgalvo, ka izplatītā ziņa medijos ir palaista speciāli, lai novērstu uzmanību no "īstajām problēmām" un tā, ka "Saeima ir nobalsojusi par LGBT propagandu skolās".

"Kamēr pie varas esošie politiķi ceļ man neslavu, "LGBT" propaganda ir oficiāli sākusies skolās," saka Grevcova, papildinot, ka visiem ir jāsargā bērni no "tiem".

Video Grevcova neprecizē, vai viņa tiešām strādājusi par malkas krāvēju, vien saka: "Kamēr mūsu čūskas atkal turpina par mani runāt un par to, cik kaunpilni un slikti strādāt par vienkāršu malkas krāvēju pagātnē topošajam deputātam, viņi ar šo vienlaikus mēģina novērst uzmanību no pašu izveidotajiem notikumiem."

Grevcova melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to, ceturtdien vēstīja "TV3 Ziņas".

Kandidāte apgalvoja, ka strādā kokapstrādes uzņēmumā SIA "Dolo" amatā, kas nemaz neeksistē.

"Taisnība ir tāda, ka viņa strādāja no 2013. gada maija līdz 2014. gada augustam. Man bija liels šoks, ka cilvēks, kurš ir strādājis par palīgstrādnieku, norāda - padomnieks," raidījumam skaidroja "Dolo" pārstāve Kristīna Lapsa, kura uzsvēra, ka viņas pārstāvētajā mežizstrādes un saimnieciskās darbības uzņēmumā Grevcovas piesauktā amata nemaz nav.

Jaunievēlētā deputāte Glorija Grevcova sniegusi arī nepatiesu informāciju par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), apstiprināja LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

CVK Grevcova sniegusi informāciju, ka 2013. gadā ieguvusi augstāko izglītību LSPA pedagoga specialitātē. Tomēr Āķe-Vīksne, atbildot uz jautājumu par šīs informācijas patiesumu, norādīja, ka LSPA arhīvā šāda informācija nav pieejama.

Persona ar šādu vārdu un uzvārdu neesot atrodama LSPA Studentu informatīvajā sistēmā, kas darbojas kopš 2004. gada. Tāpat Grevcova nav fiksēta ne absolventu sarakstā, ne studējošo sarakstā, akcentēja akadēmijas pārstāve.

Uzņēmums gan Grevcovu, gan partiju aicināja šo informāciju izņemt, taču tas nenotika. Ņemot vērā sociālo mediju aktīvistes slavu, visnepatīkamākais esot, ka uzņēmumu tagad sasaista ar prokremliski noskaņotu cilvēku, norādīja "Dolo" pārstāve.

CVK "TV3 Ziņām" skaidroja, ka viņi pārbauda tikai to, vai deputāta kandidātam nav sodāmības vai kādu citu apstākļu, kas liegtu kandidēt vēlēšanās. To, cik patiesa informācija ir, piemēram, par norādīto darbavietu, neviens nepārbauda.

"CVK pārbauda tikai tās ziņas par kandidātiem, ko likums liek mums pārbaudīt. Mums nav tiesību sarakstu iesniegšanas laikā izprasīt izziņas par visiem kandidātiem no iespējamām darba vietām, ko viņi informatīvi ir norādījuši," norādīja CVK vadītāja Kristīne Bērziņa.

Komisijā arī uzsvēra, ka divās nedēļās, kas atvēlētas kandidātu saraksta iesniegšanai, nemaz nepaspētu pārbaudīt vairākus tūkstošus cilvēku, līdz ar ko atliek paļauties tikai uz kandidātu godaprātu. "Tās ziņas tiek nodotas vēlētāju izvērtēšanai, un šis kandidāts ar to riskē - šis gadījums to apstiprina - ka tas jau nepaliks apslēpts," skaidro Bērziņa.

Ar pašu Grevcovu TV3 Ziņām sazināties neizdevās, savukārt "Stabilitātei" vadītājs Aleksejs Rosļikovs no komentāriem kameras priekšā atteicās, apgalvojot, ka neko par to nezinot.

Grevcova ievēlēta 14. Saeimā kā viena no partijas "Stabilitātei" deputātēm, tomēr plašāku atpazīstamību viņa izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē "TikTok". Līdz šim viņa tur aktīvi iestājusies pret vakcināciju un kritizējusi valdības lēmumus atteikties no sadarbības ar Krieviju. Par Donbasa okupācijas atbalstīšanu Grevcova iekļauta arī ukraiņu organizācijas "Mirotvorec" melnajā sarakstā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu