Dažas stundas pēc Nobela Miera prēmijas iegūšanas agresorvalsts konfiscējusi "Memoriāla" Maskavas biroju

LETA
Dažas stundas pēc Nobela Miera prēmijas iegūšanas agresorvalsts konfiscējusi "Memoriāla" Maskavas biroju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Krievijas cilvēktiesību aizsardzības centrs "Memoriāls".
Krievijas cilvēktiesību aizsardzības centrs "Memoriāls". Foto: Dmitriy Drozd/Shutterstock

Maskavas tiesa piektdien, 7. oktobrī, nolēma konfiscēt Krievijas cilvēktiesību aizstāvju organizācijas "Memoriāls" biroju. Organizācijai tikai pirms dažām stundām tika piešķirta Nobela Miera prēmija.

Maskavas Tveras rajona tiesa atzina, ka "Memoriāla" galvenais birojs kļuvis par valsts īpašumu.

Krievijas varasiestādes jau pagājušā gada decembrī pieņēma lēmumu par "Memoriāla" likvidāciju.

Kā ziņots, šī gada Nobela Miera prēmija par centieniem dokumentēt cilvēktiesību pārkāpumus piektdien tika piešķirta baltkrievu cilvēktiesību aktīvistam Aļesam Beļackim, Krievijas cilvēktiesību aizsardzības centram "Memoriāls" un Ukrainas Pilsonisko brīvību centram (CCL).

Cilvēktiesību organizācija "Memoriāls" tika izveidota, lai saglabātu komunistiskā režīma noziegumu upuru piemiņu. Tās dibinātāju vidū bija Nobela Miera prēmijas laureāts Andrejs Saharovs un cilvēktiesību aktīviste Svetlana Gannuškina. Pēc PSRS sabrukuma "Memoriāls" kļuva par lielāko cilvēktiesību organizāciju Krievijā. Tā vāca un sistematizēja informāciju par politiskajām represijām un cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā.

Tikmēr Krievijas ģenerālprokuratūra apsūdzējusi "Memoriālu" par "valsts pagātnes nomelnošanu" un par "nepatiesa priekštata radīšanu par PSRS".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu