"Pārrakstīšanās kļūda". "Stabilitātei!" taisnojas par meliem Grevcovas Saeimas kandidāta pieteikumā (9)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
14. Saeimā ievēlētā deputāte Glorija Grevcova no partijas "Stabilitātei!".
14. Saeimā ievēlētā deputāte Glorija Grevcova no partijas "Stabilitātei!". Foto: Facebook/Glorija Grevcova

Partijā "Stabilitātei!" apgalvo, ka par 14. Saeimā ievēlēto deputāti Gloriju Grevcovu (S!) notikusi "pārrakstīšanās" sniegtajā informācijā Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK).

Jau ziņots, ka Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Grevcovas iespējamo melošanu CVK.

Kā informēja CVK pārstāve Laura Krastiņa, ziņas, kuras par sevi snieguši deputātu kandidāti, CVK pārbaudot atbilstoši likuma nosacījumiem. Daļu no likumā noteiktās informācijas pārbauda kompetentajās institūcijās un, ja kandidāts neatbilst likuma prasībām, CVK viņu svītro no kandidātu saraksta.

"Vēršam uzmanību, ka deputāta kandidāts ar savu parakstu apliecina, ka viņa sniegtās ziņas ir patiesas. Arī CVK Saeimas vēlēšanu rezultātu tīmekļvietnē pie katra deputāta kandidāta ir norādīts: Informācija publicēta deputāta kandidāta sniegtajā redakcijā kandidātu saraksta iesniegšanas dienā. Par informācijas patiesumu atbild deputāta kandidāts," norāda CVK pārstāve.

Ja deputāta kandidāte vērsīsies CVK ar iesniegumu par informācijas precizējumu, CVK to nodos VP, lai sāktajā kriminālprocesā tiktu izvērtēti notikušā apstākļi. Līdzšinējā praksē nav bijuši gadījumi par informācija precizēšanu pēc vēlēšanām, jāņem vērā, ka ir zudusi šīs informācijas precizēšanas jēga, jo vēlēšanas jau ir notikušas, uzsver vēlēšanu komisijā.

Partijā norāda, ka saistībā ar izskanējušo informāciju par Grevcovas neatbilstībām 14. Saeimas kandidāta pieteikumā CVK, esot pieļauta "pārrakstīšanās kļūda", par kandidātu aizpildot sadaļu "Izglītība".

"Stabilitātei!" biroja pārstāvji šodien plāno sazināsies ar CVK, lai veiktu nepieciešamos labojumus.

Partijā pauž, ka šāda precizēšana esot iespējama un ka precizējumu veikšana neesot šķērslis personas tiesībām kandidēt Saeimas vēlēšanās un turpmāk ieņemt amatu.

"Stabilitātei!" arī norāda, ka vērsusies VP ar iesniegumu par neslavas celšanu par "nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšana publiskajā - plašsaziņas līdzeklī".

Kā ziņots, VP sākusi kriminālprocesu par Grevcovas iespējamo melošanu CVK. VP preses pārstāve Simona Grāvīte apliecināja, ka policija sāka informācijas izvērtēšanu, līdz ko ziņas par deputāta kandidātes iespējamo melošanu izskanēja publiski.

Policija ir pamats uzskatīt, ka, iespējams, noticis noziedzīgs nodarījums, tāpēc policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai. Tagad izskanējušo informāciju varēs pārbaudīt ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm.

Grāvīte norādīja, ka policija vērtēs visu informāciju, ko Grevcova sniegusi CVK.

Pati Grevcova sociālajā vietnē "TikTok" apgalvo, ka izplatītā ziņa medijos ir palaista speciāli, lai novērstu uzmanību no "īstajām problēmām" un tā, ka "Saeima ir nobalsojusi par LGBT propagandu skolās".

"Kamēr pie varas esošie politiķi ceļ man neslavu, "LGBT" propaganda ir oficiāli sākusies skolās," saka Grevcova, papildinot, ka visiem ir jāsargā bērni no "tiem".

Video Grevcova neprecizē, vai viņa tiešām strādājusi par malkas krāvēju, vien saka: "Kamēr mūsu čūskas atkal turpina par mani runāt un par to, cik kaunpilni un slikti strādāt par vienkāršu malkas krāvēju pagātnē topošajam deputātam, viņi ar šo vienlaikus mēģina novērst uzmanību no pašu izveidotajiem notikumiem".

Ja policija tomēr saskatīs Grevcovas vainu un rosinās prokuratūrai celt apsūdzību un prokuratūra saskatīs tam pamatu, tad, Saeimai piekrītot izdot deputāti kriminālvajāšanai, parlamentāriete var pilnvērtīgi turpināt darbu Saeimā, gan piedaloties Saeimas un komisijas sēdēs, gan arī tajās balsojot un saņemot pilnu atlīdzību par deputāta pienākumu izpildi, noskaidroja aģentūra LETA.

Jau ziņots, ka jaunievēlētā partijas "Stabilitātei!" deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to, vēstīja "TV3 Ziņas".

Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), aģentūrai LETA apstiprināja LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

CVK Grevcova sniegusi informāciju, ka 2013.gadā ieguvusi augstāko izglītību LSPA pedagoga specialitātē. Tomēr Āķe-Vīksne, atbildot uz jautājumu par šīs informācijas patiesumu, norādīja, ka LSPA arhīvā šāda informācija nav pieejama.

Persona ar šādu vārdu un uzvārdu neesot atrodama LSPA Studentu informatīvajā sistēmā, kas darbojas kopš 2004.gada. Tāpat Grevcova nav fiksēta ne absolventu sarakstā, ne studējošo sarakstā, akcentēja akadēmijas pārstāve.

Grevcova ievēlēta 14.Saeimā kā viena no partijas "Stabilitātei" deputātēm, tomēr plašāku atpazīstamību viņa izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē "TikTok".

Partija "Stabilitātei" 14.Saeimas vēlēšanās ieguva 11 mandātus.

Komentāri (9)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu