Latvijas pilsētās rīkos kino vakarus, lai vairotu izpratni par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Mr.Music/Shutterstock

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Norvēģijas vēstniecību Latvijā rīkos tematiskos kino vakarus, lai vairotu izpratni par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, informēja LM Eiropas Savienības fondu departamenta vecākais eksperts sabiedrības informēšanas jautājumos Guntis Kaldovskis.

Oktobris ir Starptautiskais garīgas veselības mēnesis, tādēļ apmeklētājiem tiek piedāvāta norvēģu mākslas filma "Ellings", kuras pamatā ir stāsts par vīrieti ar garīga rakstura traucējumiem, kurš, zaudējot vienīgo tuvinieku - māti, ar Oslo sociālo dienestu palīdzību kļūst patstāvīgs un pamazām iekļaujas sabiedrībā.

Lai labāk izprastu filmu un cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem, pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāta diskusija ar kino ekspertu Sergeju Timoņinu un saruna ar Arvīdu Denisu - vīrieti ar garīga rakstura traucējumiem, kurš, pateicoties sociālajiem pakalpojumiem un līdzcilvēkiem, līdzīgi kā filmas galvenais varonis, ir veiksmīgi integrējies sabiedrībā.

Apmeklētājiem tiks piedāvāts arī īss ieskats Labklājības ministrijas, Eiropas Komisijas un Norvēģijas valsts darbā, veidojot iekļaujošu sabiedrību, un skaidrojums par Eiropas Savienības fondu un Eiropas Ekonomiskās zonas grantu atbalsta nozīmi.

Tematiskie kino vakari notiks 16. oktobrī plkst. 16 Madonas kinoteātrī "Vidzeme", 19. oktobrī plkst. 18 Ventspilī "Kino Rio", 23. oktobrī plkst. 16 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", kā arī 25. oktobrī plkst. 18 Jēkabpilī "Krustpils Kultūras centrā".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu