Izlemts vietu sadalījums Saeimas sēžu zālē. "Progresīvie" iebilst (14)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Partijas "Progresīvie" pārstāve Antoņina Ņenaševa
Partijas "Progresīvie" pārstāve Antoņina Ņenaševa Foto: Evija Trifanova/LETA

14. Saeimā ievēlēto partiju pārstāvji balsojumā vienojās par konkrētu vietu sadalījumu Saeimas Sēžu zālē, pēc jaunievēlētās Saeimas pārstāvju organizatoriskās sanāksmes žurnālistiem sacīja līdzšinējā parlamenta spīkere Ināra Mūrniece (NA). Tomēr pret to iebilst partija "Progresīvie".

Sēžu zāles labajā malā vieta ir paredzēta Nacionālās apvienības (NA) deputātiem, tad seko "Apvienotais saraksts" (AS), tālāk - "Jaunā vienotība" (JV), kam blakus sēdēs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti, tad sekos "Latvija pirmajā vietā" (LPV), pēc tam - "Progresīvie", taču kreisajai malai vistuvāk atradīsies "Stabilitātei!" pārstāvji.

Iebildumi pret šādu partiju izkārtojumu bija partijai "Progresīvie". Kā savu nostāju pamatoja partijas pārstāve Antoņina Ņenaševa, pārējo partiju politiķi nevarēja norādīt kritērijus, pēc kuriem konkrētās vietas katrai partijai ir piešķirtas. "Viss tika pamatots ar tradīciju, bet arī tā netika pamatota ar kritērijiem," sacīja "Progresīvo" topošā deputāte.

Ņenaševa norādīja, ka apzinās, ka partijas sociāldemokrātiskā un "zaļā" ideoloģija pieder pie kreisā politiskā spektra, tomēr jautājumi esot radušies par citu partiju novietojumu.

Piemēram, "Progresīvo" pārstāvei neesot izdevies saprast, kādēļ ZZS vai LPV ir "kreisāka" par JV. "Progresīvie" esot uzstājuši uz vietu blakus JV, pa kreisi no tās.

Nespējot panākt vienprātību vietu novietojumā, partijas pārstāvji par esošo vietu izkārtojumu balsoja. Partiju pārstāvjiem atšķīrās atstāsts par balsu sadalījumu - vai par to balsojušas piecas vai sešas partijas. "Progresīvie" norādīja, ka jauno izvietojumu atbalstījušas piecas no septiņām partijām.

Ņenaševa norādīja, ka "Progresīvie" vēlas sēdēt blakus JV arī atbilstoši Valsts prezidenta Egila Levita iedalījumam par valstiski noskaņotajiem spēkiem.

Savukārt Mūrniece skaidroja, ka lēmums par vietu sadalījumu pieņemts demokrātiskā balsojumā un ka līdzīgi kā šādos gadījumos Saeimas sēdēs kāds ir vairāk vai mazāk apmierināts ar pieņemtajiem lēmumiem.

Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Rihards Kols norādīja, ka vienošanās veikta pēc tradicionāla dalījuma un ka mēģinājumu iespraukties kaut kur "pa vidu" sēdvietu sadalīšanas procesu var novest līdz absurdam.

Kā ziņots, otrdien parlamenta ēkā tikās 14. Saeimā ievēlēto politisko partiju un partiju apvienību pārstāvji, lai vienotos par 14. Saeimas pirmās sēdes sasaukšanu un citiem organizatoriska rakstura jautājumiem, vēsta parlamenta Preses dienests.

Saskaņā ar Satversmi jaunievēlētā Saeima sanāk uz pirmo sēdi novembra mēneša pirmajā otrdienā, līdz ar to 14. Saeima uz pirmo sēdi sanāks 1.novembrī. Sarakstu pārstāvjiem jāvienojas par Saeimas sēdes sasaukšanas laiku, tās darba kārtību un lēmumiem, kas jāpieņem pirmajā sēdē, lai jaunais parlamenta sasaukums varētu pilnvērtīgi sākt darbu.

Politiķiem jāvienojas arī par balsu skaitītāju un pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas locekļu izvirzīšanas kārtību. Politisko spēku pārstāvji iepazīsies ar Saeimas Prezidija locekļu izvirzīšanas un ievēlēšanas kārtību, kā arī nepieciešamo rīcību, lai izveidotu 14. Saeimas frakcijas.

Tāpat šajā sanāksmē politisko spēku pārstāvjiem paredzēts vienoties par deputātu plānoto izvietojumu Saeimas sēžu zālē, lai Saeimas informācijas sistēmas varētu pielāgot jaunajam parlamenta sasaukumam.

Vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza "Jaunā vienotība", kura 14. Saeimā ieguvusi 26 mandātus, tai seko Zaļo un zemnieku savienība ar 16, "Apvienotais saraksts" ar 15, Nacionālā apvienība ar 13, "Stabilitātei!" ar 11, "Progresīvie" ar 10 un "Latvija pirmajā vietā" ar deviņiem mandātiem.

Komentāri (14)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu