VIDEO Eiropas Parlamenta prestižā cilvēktiesību balva piešķirta Ukrainas tautai

Ziņa papildināta plkst. 21.38
LETA
Foto: @Jowarcom/"Twitter"

Eiropas Parlamenta (EP) prestižā Andreja Saharova cilvēktiesību balva trešdien, 19. oktobrī, piešķirta Ukrainas tautai par pretošanos Krievijas iebrukumam.

"Šī balva ir tiem ukraiņiem, kas cīnās uz zemes, tiem, kuri ir bijuši spiesti bēgt, tiem, kuri ir zaudējuši radiniekus un draugus, visiem tiem, kuri iestājas un cīnās par to, kam viņi tic," sacīja parlamenta prezidente Roberta Metsola.

Video: Robertas Metsolas uzruna

"Es zinu, ka drosmīgā Ukrainas tauta nepadosies, un mēs arī nepadosimies," viņa piebilda.

Ukrainas tautu pārstāv "tās prezidents Volodimirs Zelenskis, tās ievēlētie pārstāvji un pilsoniskā sabiedrība", pavēstīja Metsola.

Saskaroties ar Krievijas "tīrā terora aktiem" Ukrainā, izvēle pa labu Ukrainas tautai bija vienprātīga starp Eiropas Parlamenta politiskajām grupām, viņa sacīja.

Pārējie divi finālisti uz balvu bija "Wikileaks" dibinātājs Džūljens Asanžs, kurš atrodas Lielbritānijas stingra režīma cietumā, cīnoties pret ASV prasību izdot viņu, lai viņš tiktu tiesāts par ASV militāro noslēpumu izpaušanu par kariem Irākā un Afganistānā.

Otrs bija Kolumbijas Patiesības komisija - 2018. gadā izveidota struktūra, kuras mērķis ir izgaismot zvērības, kuras pastrādātas Kolumbijas 50 gadus ilgā pilsoņkara laikā, kas beidzās 2016. gadā.

Pērn Saharova balva tika piešķirta ieslodzītajam Kremļa kritiķim Aleksejam Navaļnijam.

Gadu iepriekš balva tika piešķirta Baltkrievijas opozīcijas kustībai.

Saharova balvu pasniegs 14. decembrī Strasbūrā.

EP katru gadu piešķir Saharova balvu par domas brīvību. Tā izveidota 1988. gadā, lai godinātu personas un organizācijas, kas aizstāv cilvēktiesības un pamatbrīvības. Tā nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam, un paredz arī 50 000 eiro lielu naudas balvu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu