Trīs Cēsu novada ezeros ielaisti 37 000 zandartu mazuļu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Edijs Pālens / LETA

Cēsu novada pašvaldība, īstenojot projektu "Zandartu mazuļu ielaišana Cēsu novada ezeros", trīs ezeros - Raiskuma ezerā, Sārumezerā un Alaukstā oktobra vidū ielaida 37 000 zandartu mazuļu.

Raiskuma ezerā tika ielaisti - 7000, Sārumezerā - 10 000 un Alaukstā - 20 000 zandartu mazuļi. Ielaižamo zandartu mazuļu skaits ir atbilstošs ezeru zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumos noteiktajam skaitam. Saskaņā ar veikto iepirkumu, zivju mazuļus piegādāja Igaunijas uzņēmums - individuālais komersants "Kalatalu Harjanurmes".

Zandartu mazuļu ielaišanas procesā piedalījās Pārtikas un veterinārā dienesta inspektore, Valsts vides dienesta inspektori, kā arī brīvprātīgie palīgi - Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrības pārstāvji Uldis Lencbergs un Agris Ķesa.

Projekts "Zandartu mazuļu ielaišana Cēsu novada ezeros" tiek realizēts Valsts zivju fonda pasākumā, kas paredz zivju resursu pavairošanu un atražošanu publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana, vēžošana vai zemūdens medības.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu