Boriss Džonsons pārtrauc atvaļinājumu Dominikānas Republikā, lai cīnītos par premjerministra krēslu (2)

Ziņa papildināta plkst. 14.53
Apollo.lv
Foto: Flightradar24/"Twitter"

Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pamanīts aviokompānijas "British Airways" lidojumā no Dominikānas Republikas uz Londonu, vēsta medijs "The Guardian".

Pēc vairākiem ētikas skandāliem Džonsons zaudēja premjerministra amatu, bet pēc savas pēcteces Lizas Trasas ceturtdienas paziņojuma par atkāpšanos vien pēc 44 amatā pavadītām dienām viņš pārtrauca atvaļinājumu Dominikānas Republikā un atgriezās Londonā.

Oficiāli Džonsons nav paziņojis, ka kandidēs uz savu iepriekšējo amatu, bet viņa sabiedrotie Konservatīvajā partijā mudina viņu atgriezties.

Politiskie pretinieki gan uzstāj, ka otrās iespējas došana Džonsonam nozīmētu jaunas pretrunas un vilšanos.

Toriji kā Trasas ticamākos pēctečus min viņas galveno sāncensi iepriekšējās partijas līdera vēlēšanās bijušo finanšu ministru Riši Sunaku vai kādreizējo tirdzniecības politikas ministri Peniju Mordontu, kura iepriekšējās vēlēšanās palika trešā.

Izvirzītajiem kandidātiem katram jāsaņem vismaz 100 Konservatīvā partijas deputātu atbalsts, kas praktiski nozīmē, ka iespējami tikai trīs kandidāti.

Kandidātu izvirzīšana noslēgsies pirmdien.

Ja tikai viens kandidāts saņems 100 Konservatīvā partijas deputātu atbalstu, vēlēšanas nenotiks un šis kandidāts automātiski tiks pasludināts par uzvarētāju, proti, jauno partijas līderi un premjerministru.

Piektdienas vakarā Sunaka atbalstītāji paziņoja, ka jau ir ieguvis nepieciešamo 100 kolēģu atbalstu.

Ja kandidāti būs vairāki, par tiem balsos Konservatīvā partijas deputāti, izraugoties favorītu. Pēc tam notiks partijas biedru balsojums internetā. Plānots, ka uzvarētājs tiks paziņots 28.oktobrī.

Sabiedriskās domas aptaujas kompānijas 'YouGov" dati liecina, ka trīs no pieciem Lielbritānijas balsstiesīgajiem iedzīvotājiem vēlas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. To prasa arī leiboristi un citi opozīcijas politiskie spēki.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu