Sunaks kandidēs uz Lielbritānijas premjera amatu

LETA
Riši Sunaks.
Riši Sunaks. Foto: AP/Scanpix

Lielbritānijas bijušais finanšu ministrs Riši Sunaks svētdien paziņoja, ka kandidēs uz premjera amatu aizejošās premjerministres Lizas Trasas vietā.

"Apvienotā Karaliste ir lieliska valsts, bet mēs saskaramies ar dziļu ekonomisko krīzi," tviterī raksta Sunaks. "Es vēlos sakārtot mūsu ekonomiku, apvienot mūsu partiju un sniegt ieguldījumu mūsu valstij."

Toriji kā Trasas ticamākos pēctečus min viņas galveno sāncensi iepriekšējās partijas līdera vēlēšanās Sunaku, bijušo premjerministru Borisu Džonsonu vai kādreizējo tirdzniecības politikas ministri Peniju Mordontu, kura iepriekšējās vēlēšanās palika trešā.

Izvirzītajiem kandidātiem katram jāsaņem vismaz 100 Konservatīvā partijas deputātu atbalsts, kas praktiski nozīmē, ka iespējami tikai trīs kandidāti.

Kandidātu izvirzīšana noslēgsies pirmdien.

Ja tikai viens kandidāts saņems 100 Konservatīvās partijas deputātu atbalstu, vēlēšanas nenotiks un šis kandidāts automātiski tiks pasludināts par uzvarētāju, proti, jauno partijas līderi un premjerministru.

Piektdienas vakarā Sunaka atbalstītāji paziņoja, ka viņš jau ir ieguvis nepieciešamo 100 kolēģu atbalstu.

Ja kandidāti būs vairāki, par tiem balsos Konservatīvā partijas deputāti, izraugoties favorītu. Pēc tam notiks partijas biedru balsojums internetā. Plānots, ka uzvarētājs tiks paziņots 28.oktobrī.

Sabiedriskās domas aptaujas kompānijas 'YouGov" dati liecina, ka trīs no pieciem Lielbritānijas balsstiesīgajiem iedzīvotājiem vēlas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. To prasa arī leiboristi un citi opozīcijas politiskie spēki.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu