Tiesai nodota lieta pret Baltkrievijas pilsoni, kurš spiegojis šīs valsts militāristu uzdevumā

LETA
Tiesai nodota lieta pret Baltkrievijas pilsoni, kurš spiegojis šīs valsts militāristu uzdevumā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ansario/Shutterstock

Rīgas pilsētas tiesai Ģenerālprokuratūra ir nodevusi krimināllietu pret Baltkrievijas pilsoni, kurš spiegojis Baltkrievijas militārā izlūkdienesta uzdevumā.

Tiesas sēde paredzēta 28. oktobrī.

Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma panta par spiegošanu pirmās daļas. Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Jau ziņots, ka apsūdzību rosināja celt Valsts drošības dienests (VDD). Minēto Baltkrievijas pilsoni aizdomās par spiegošanu VDD ciešā sadarbībā ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu (MIDD) aizturēja šogad 15. februārī.

VDD iepriekš izplatītā informācija liecina, ka minētā persona Baltkrievijas militārā izlūkdienesta uzdevumā slēpti fotografējusi un filmējusi Latvijas aizsardzības sistēmas objektus, elektroapgādes kritisko infrastruktūru, kā arī nozīmīgus civilās infrastruktūras objektus.

Dienesta izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka persona ieguvusi izlūkinformāciju par vismaz 17 valstiski svarīgiem objektiem.

VDD vērtējumā šāda rakstura informācija Baltkrievijai, kā arī tās sabiedrotajai Krievijai varētu būt noderīga iespējama militāra konflikta gadījumā ar NATO, tajā skaitā Latviju, lai plānotu diversijas vai uzbrukumus militāriem objektiem un valsts kritiskajai infrastruktūrai.

Tādējādi personas nelikumīgā veidā iegūtā un Baltkrievijas militārajam izlūkdienestam nodotā informācija potenciāli varētu nodarīt būtisku kaitējumu Latvijas valsts pamatfunkciju nodrošināšanai un aizsardzības spējām militāra konflikta apstākļos.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka Baltkrievijas pilsonis slepenai sadarbībai savervēts un apmācīts Baltkrievijas teritorijā.

Minētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums.

Pēdējos gados VDD aizturējis un rosinājis prokuratūrai apsūdzēt vairākus Latvijas valstspiederīgos par spiegošanu Krievijas labā. Pazīstamākais no iespējamiem spiegotājiem ir nu jau bijušais Saeimas deputāts Jānis Ādamsons, kura lieta patlaban atrodas pirmās instances tiesā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu